reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Tomasz Żaglewski


W środę 20 maja w godzinach 18:00 - 19:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Gdy film udaje komiks – o przenikaniu się języków wizualnych" poprowadzi Tomasz Żaglewski.
Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.

Tym razem gościem PDAK będzie Tomasz Żaglewski z prelekcją:

Gdy film udaje komiks – o przenikaniu się języków wizualnych

dr Tomasz Żaglewski – adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną Instytutu Kulturoznawstwa UAM. Zajmuje się historią oraz teorią kultury popularnej. Jego główne zainteresowania koncentrują się wokół społecznych, medialnych i ekonomicznych uwarunkowań komiksu. Obecnie przygotowuje książkę na temat współczesnych związków między komiksem i filmem. Autor szeregu zajęć i kursów dotyczących wiedzy o komiksie. Współpracownik pism „Zeszyty Komiksowe” oraz „KaZet”.

Spotkanie odbędzie się w sali 82, w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40.

______________________________

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji (45 min), podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i – być może – odkryć fascynujący świat gier między słowami a obrazami.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00. Tym razem, wyjątkowo, we wtorek, 28 października!!!

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu w Poznaniu, Fundacja Instytut Kultury Popularnej oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala Central Europe Comics Art.


Autorką plakatu jest Ada Buchholc


Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-