baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe we Wrocławiu


We wtorek 19 maja we wrocławskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 46, ul. Chorzowska 55) w godzinach 13:00-15:30 odbędą się komiksowe warsztaty kreacji bohaterów fikcyjnych prowadzone przez Szymona Teluka.
Warsztat kreacji bohaterów fikcyjnych
Warsztat kreacji bohaterów fikcyjnych, czyli jak stworzyć i narysować bohatera komiksu, animacji, filmu lub książki. Warsztat w ramach trwającego projektu Książka na Księżu. Zapraszamy dzieci i młodzież. Obowiązują zgłoszenia na adres mailowy mbp46@biblioteka.wroc.pl.

W programie:
Omówienie znanych uczestnikom postaci z komiksów i filmów animowanych, które zaproponują oraz ok. 200 bohaterów, w tym: superbohaterowie, zwierzęta, humanoidy, hybrydy, roboty, cyborgi i androidy, postacie legendarne i mitologiczne, bohaterowie literaccy. Znajdowanie różnic pomiędzy różnymi typami bohaterów fikcyjnych. Jak narysować postać i zastosować zasady jej wymyślania: biografia, okoliczności powstania, cechy charakteru, atrybuty, kostium, rysy twarzy i wygląd. Podstawy karykatury i stylizacji humorystycznej.

O prowadzącym:
Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta. Wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi Studio rysunku koncepcyjnego i komiksu. Zajmuje się dydaktyką w zakresie rysunku koncepcyjnego, komiksu, ilustracji i dziedzin pokrewnych. Stworzył popularyzujący komiks, adresowany do dzieci i młodzieży projekt "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury", który realizuje we współpracy z instytucjami kultury w całym kraju.

Miejsce : Filia nr 46
ul. Chorzowska 55
52-023 Wrocław


[Ystad za biblioteka.wroc.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-