baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksowe aktywności w Bydgoszczy w ramach Nocy Muzeów


W sobotę 16 maja w Bydgoszczy w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Spichrzach nad Brdą (Grodzka 7-11) odbędą się spotkania dotyczące komiksu. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
Spichrze na Brdą, ul. Grodzka 7-11

17.00 – 20.00 "Odszyfruj Bydgoszcz" – gra turystyczna poświęcona Marianowi Rejewskiemu.

Pobierz formularz gry, który umieszczony zostanie o godzinie 17.00 na ekspozycji "Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy". Rozwiąż poprawnie zadania, a wypełniony kupon wrzuć do skrzynki umieszczonej w namiocie (amfiteatr) do godziny 20.00. Na 10 osób, które wpiszą poprawne hasło będą czekać upominki. Losowanie odbędzie się o godzinie 20:15 w amfiteatrze Spichrzy nad Brdą.

17.00 – 20.00 "Komiksowa kreska" – zapraszamy na warsztaty komiksu i ilustracji, na których stworzysz własną historię obrazkową.


17.00 – 23.00 "W komiksowym świecie" – zapraszamy przed Spichrze nad Brdą, gdzie będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem!

17.00 – 1.00 "Bydgoszcz na starej fotografii" – wystawa plenerowa posterowa

18.00 Kulturalnie wieczorową porą
"Stefan Gierowski. Malowanie dziesięciorga przykazań"
Prezentacja prac jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich artystów.

20.00 – 23.00 "W krzywym zwierciadle" – Tylko tej nocy… o Nocy Muzeów Jarosław "Jaro" Wojtasiński z przymrużeniem oka. Zapraszamy do zapoznania się z reportażem wykonanym z wydarzenia w formie historyjki obrazkowej.

22.00 Kulturalnie wieczorową porą
"Historie obrazkowe. Osiem dekad polskiego komiksu – oprowadzanie po wystawie


23.00 Kulturalnie wieczorową porą
"Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy" – opowieść o historii Bydgoszczy w blasku księżyca.


[Ystad za muzeum.bydgoszcz.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-