Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Festiwal Komiksu i Ilustracji w Dąbrowie Górniczej


W piątek 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25) odbędzie się Festiwal Ilustracji i Komiksu, którego gośćmi będą między innymi Bohdan Butenko i Edward Lutczyn. Podczas Festiwalu odbywać się będą również warsztaty komiksowe. Więcej szczegółów w rozwinięciu newsa.
8 maja (piątek) Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na Festiwal Komiksu i Ilustracji. Impreza odbędzie się w miejscu nietypowym dla biblioteki, bo przy wejściu do Parku Hallera, lecz organizator ma nadzieję, że przyciągnie wszystkich fanów "literatury w obrazkach".

Weź rysunek na warsztat!
Nie lada gratką dla wielbicieli komiksu będzie wystawa prac Edwarda Lutczyna pn. "TYLKOMIKS". Swoją twórczość zaprezentują również młodzi artyści, m.in. Izabela Dudzik czy Agnieszka Świętek. Podczas festiwalu nie zabraknie warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży (np. z Małgorzatą Flis - ilustratorką książek dla dzieci), prelekcji oraz spotkań autorskich. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Bohdan Butenko oraz Edward Lutczyn. Imprezę zakończy koncert, podczas którego wystąpi dąbrowski artysta- KŁAK.

Wydarzenie jest częścią akcji "2015 Rok Promocji Czytelnictwa - Zaczytana Dąbrowa". Już dzisiaj zapraszamy na kolejne imprezy w ramach projektu: Jarmark Bajek i Baśni - 1 czerwca (wejście do Parku Hallera), Robinsonada - 3 lipca (Pogoria III), Biblioteka na Plaży - 17 lipca i 14 sierpnia (Pogoria III), Festiwal Fantastyki - 4 września (wejście do Parku Hallera).

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.


PROGRAM FESTIWALU KOMIKSU I ILUSTRACJI

12.00 - WARSZTATY „JAK ZACZĄĆ RYSOWAĆ KOMIKSY - Agnieszka Świętek
Studentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Absolutna maniaczka komiksów, musicali, ilustracji, animacje, książek detektywistycznych, kawy i kotów.

13.00 - SPOTKANIE AUTORSKIE - Bohdan Butenko
Polski rysownik, ilustrator i grafik, autor komiksów oraz książek, scenarzysta, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych.

14.00 - WARSZTATY (dla gimnazjalistów) - Izabela Dudzik
Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zwyciężczyni konkursu im. Janusza Christy w ubiegłym roku (konkurs na najlepszy komiks dla dzieci)

15.00 - WARSZTATY (dla młodzieży gimnazjalne i licealnej) - PannaN (Katarzyna Witerscheim)
Socjolog, grafik i rysownik komiksów. Lubi babeczki, czekoladę i dinozaury. Interesuje ją wiele rzeczy - historia, popkultura, moda XIX wieku i antropologia kulturowa.

15.30 - PRELEKCJA O KOMIKSIE ŚREDNIOWIECZNYM - Daniel Dawidowicz
Archeolog z Dąbrowy Górniczej, pasjonat manuskryptów, średniowiecznych map, kaligrafii i irlandzkiej ornamentyki.

16.00 - SPOTKANIE AUTORSKIE, WARSZTATY dla dzieci 6-10 lat - Małgorzata Flis
Tworzy ilustracje do książek dla dzieci, podręczników oraz wydawnictw muzycznych. Jej prace można zdobią m.in. książki autorstwa Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączek i Barbary Gawryluk. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Maluje i wystawia obrazy olejne, pastele i akwarele, inspirowane muzyką, ruchem i rytmem.

16.00 - SPOTKANIE AUTORSKIE - Tomasz Obelski
Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, autor komiksów, m.in. „Złagodzić ból istnienia".

17.00 - SPOTKANIE AUTORSKIE - Edward Lutczyn
Polski artysta plastyk o charakterystycznej kresce. Znany z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów, zarówno skierowanych do najmłodszych, jak i do dorosłych.

18.30 - KONCERT - Kłak
Nawijacz i hypeman poruszający się w obszarach rap/dancehall. Pochodzi z Będzina, a swój muzyczny start zawdzięcza formacji Buczy La Familia. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt koncertów na terenie całego kraju jako Kłak/Buczy La Familia bądź hypeman Bas Tajpana. W chwili obecnej pracuje nad swoją solową płytą.[Ystad za biblioteka-dg.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-