baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Prelekcja w Lesznie o wartości estetycznej komiksu


W niedzielę 26 kwietnia, o godz. 15.00 w Muzeum w Lesznie (pl. Jana Metziga 17) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum". Jako iż będzie to ostatnim dzień wystawy „Historia komiksu” odbędzie się prelekcja o wartości estetycznej tego gatunku literackiego.
W niedzielę, 26 kwietnia 2015 roku, o godz. 15.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum". W ostatnim dniu wystawy „Historia komiksu”, wysłuchamy prelekcji o wartości estetycznej tego gatunku literackiego.

Komiks, zaraz obok filmu, jest jedną z najpopularniejszych sztuk na świecie. Choć dla wielu może wydać się to zaskakujące, nie od razu uznano go za pełnoprawną formę sztuki. Przyczyna takiego stanu rzeczy wynika z genezy powstania komiksu. Jako że wywodzi się z kultury masowej, charakteryzującej się zestandaryzowanym przekazem, przez dekady od swego powstania nie potrafił wyzbyć się niechlubnego stereotypu nośnika prymitywu i prostoty. Oblicze to, choć nie kategorycznie, zdołał jednak odmienić. Spotkanie w Muzeum będzie okazją do tego, by odpowiedzieć sobie na pytanie, po której szali plasuję się komiks – sztuki, czy kiczu? Odpowiedź nie jest taka jednomyślna.

W ostatnią niedzielę kwietnia odbędzie się także zamknięcie wystawy „Historia komiksu” – cieszącej się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Jako że spotkanie odbędzie się dokładnie w ostatnim dniu trwania wystawy, będzie to ostania okazja do jej zwiedzenia.

Zapraszamy do głównego budynku Muzeum przy pl. Jana Metziga 17. Spotkanie poprowadzi Jakub Piwoński, kurator wystawy „Historia komiksu”. Prosimy o wykupienie biletów wstępu - 5 zł.


[Ystad za leszno.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-