baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Debata o satyrze i karykaturze w życiu społeczeństwa


9 kwietnia o godzinie 19:00 w inowrocławskim Pubie Kropa (al. Niepodległości 4) odbędzie się druga debata pod hasłem "Warto Rozmawiać". Temat spotkania brzmi - "Satyra i karykatura w życiu społeczeństwa". Jednym z gości drugiej edycji będzie Jarosław "JARO" Wojtasiński - rysownik i karykaturzysta.
9 kwietnia w Pubie Kropa odbędzie się kolejna debata pod hasłem "Warto Rozmawiać”. Temat spotkania brzmi - "Satyra i karykatura w życiu społeczeństwa”.
Drugie spotkanie z cyklu"Warto rozmawiać" odbędzie się już 9 kwietnia o godz. 19.00 w Pubie Kropa.

- Zastanowimy się czy ukazywanie wiadomości, wydarzeń i osób w „krzywym zwierciadle” pomaga zrozumieć istotę problemu poprzez komiczne jego wyolbrzymienie czy też jest to „tylko” żart satyryków z niektórych sytuacji, które wydają się dla nich nader komiczne. Co mają na myśli twórcy a jak my to odbieramy - mówią organizatorzy spotkania.

Jednym z gości drugiej edycji będzie Jarosław „ JARO” Wojtasiński - rysownik i karykaturzysta. Od roku 2009 publikuje paski komiksowe na portalu Gry-Online.pl, zatytułowane "Zaginiony Level". Jego komiks "Chwytowo" jest w zbiorze komiksów - "Legendy Bydgoskie" wydanych w 2013 roku. W latach 2011-2013 pierwsze publikacje w prasie amerykańskiej w magazynie Hustler i Hustler Humor. Dzięki swojej twórczości został umieszczony w "Leksykonie polskich artystów karykatury" wydanym w 2013 roku i zawierającym najważniejsze nazwiska polskich rysowników zajmujących się satyrą (okres od 1945-2013 roku). Najnowsze wyróżnienie - 19th International Cartoon Competition "Zlaty Sudok" - Słowacja, 2013 r. Organizator i inicjator szeroko pojętego życia kulturalnego miasta.

Na spotkaniu nie zabraknie też Mirosława Amonowicza - dziennikarza radiowego i prasowego, muzyka i przedsiębiorcy. Współzałożyciel w 1993 roku pierwszej komercyjnej stacji radiowej w Inowrocławiu - Radio INO oraz współtworzący lokalne Radio AS w 1997 roku. Prezenter radiowy w Radiu AS, bydgoskich stacjach: Radio EL, Radio ESKA Bydgoszcz, Radio Pomoże i przez sekundę Radio Blue FM. W międzyczasie prezenter w Radiu ESKA Warszawa. Dyrektor zarządzający Radia ESKA Inowrocław. W 2010 roku założyciel i wydawca Kuriera Inowrocławskiego

[Ystad za inowroclaw.naszemiasto.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-