baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa w Toruniu: Kajko i Kokosz – najdzielniejsi woje Mirmiła


Dzisiaj (27 marca) o godzinie 17:00 w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (Rynek Nowomiejski 17) odbędzie się wernisaż wystawy Wojtka Łowickiego z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem” - "Kajko i Kokosz – najdzielniejsi woje Mirmiła" Wystawę będzie można oglądać do 25 kwietnia. Słowo wstępne wygłosi dr Tomasz Marciniak. Po otwarciu wystawy planowany jest konkurs dla dzieci na temat wiedzy o komiksie
Dzisiaj o godzinie 17:00 nastąpi otwarcie kolejnej wystawy organizatora Dwutaktu, Wojtka Łowickiego z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem”.

Wystawa „Kajko i Kokosz – najdzielniejsi woje Mirmiła” prezentowana będzie od 27 marca do 25 kwietnia w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Kajko i Kokosz, ci bez wątpienia najbardziej znani, bohaterowie komiksów stworzonych przez Janusza Christę, już od ponad 40 lat bawią nas i zadziwiają swoimi przygodami.
Choć nie powstanie już żaden nowy album, a Janusz Christa nie narysuje nigdy więcej jowialnego Kokosza, ani bystrego Kajka, a Hegemon nie obmyśli kolejnego planu zdobycia grodu Mirmiła…
Christa odszedł na zawsze w 2008 roku. Ale historie, które nam pozostawił - w jakże wartościowym spadku - będą znów ożywały, za każdym razem, gdy ktoś otworzy książeczkę z przygodami naszych bohaterów.

Dzięki wystawie przeniesiemy się w czasie w dość odległą przeszłość, kiedy to słowiańską krainę pokrywała nieprzenikniona puszcza pełna dzikiego zwierza, a na jej obrzeżach żyli mieszkańcy grodu Mirmiłowo, rządzonego przez kasztelana Mirmiła, a strzeżonego przez dwóch dzielnych wojów, Kajka i Kokosza…

Na wernisażu obecna będzie wnuczka artysty, Paulina Christa, patronka fundacji Janusza Christy „Kreska” oraz fundatorka Złotego Pucharu – nagrody przyznawanej na toruńskim festiwalu komiksu DwuTakt.

Słowo wstępne wygłosi dr Tomasz Marciniak, socjolog, kolekcjoner, znawca i historyk komiksu.

Po otwarciu wystawy planowany jest konkurs dla dzieci na temat wiedzy o komiksie, który poprowadzą wspólnie: Paulina Christa, Tomasz Marciniak i Wojtek Łowicki. Nagrody ufundowało wydawnictwo Egmont, publikujące komiksy Janusza Christy.

Wernisaż 27 marca o godzinie 17.00.

27 marca - 25 kwietnia
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
Rynek Nowomiejski 17

©Egmont


[Ystad za Dwutakt FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-