Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Kaliski weekend fantastyki ARKHAMER 2015


W najbliższy weekend (28-29 marzec 2015) w Zespole Szkół nr 10 w Kaliszu (ul. Podmiejska 9a) odbędzie się "Arkhamer - Kaliski weekend fantastyki". W programie imprezy znalazł się również blok komiksów i kultury japońskiej.
.......

BLOK KOMIKSÓW I KULTURY JAPOŃSKIEJ C106
SOBOTA
13.00 – 14.00 – Fairy Tail zza baru / Dante & Crystal
Fairy Tail jako jeden z najpopularniejszych “tasiemców” zachwycił wielu. Fabułą, bohaterami, “fabułą”, a także wątkami humorystycznymi. Jeżeli jesteś jednym z miłośników tej serii lub uważasz, że nowa kreska jest gorsza od poprzedniej, przyjdź i weź udział w prelekcji. Jeżeli dopiero chcesz zacząć przygodę z Fairy Tail, to doskonały moment aby dowiedzieć się o gildii nieco więcej i zobaczyć jak kłócą się magowie klasy S.
14.00 – 16.00 –Bat-Rodzina, czyli ilu w końcu było tych Robinów? / Wojciech „Kelen” Nalec
Jeśli kiedykolwiek na twojej twarzy pojawił się znak zapytania związany z tożsamością Robina, a informacja o Bat-Psie zostawiła w szoku na kilka dni…, to ta prelekcja będzie właśnie dla Ciebie! Przyjdź i dowiedz się o członkach tak zwanej rodziny Batmana – od pierwszego Robina po niesamowitą Bat-Krowę!
16.00 – 18.00 – Chcę zacząć kupować komiksy! / Wojciech „Kelen” Nalec
Wciągnąłeś się w oglądanie „The Walking Dead” i chciałbyś sięgnąć po komiksowy pierwowzór? A może pod wpływem „The Dark Knight Rises” lub „The Avengers” postanowiłeś zapoznać się z bohaterami w ich regularnych seriach? Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z kupowaniem komiksów i nie masz pojęcia, co oznacza skrót TPB, lub nie wiesz, gdzie warto kupować – to ta prelekcja będzie idealna dla Ciebie!
18.00 -20.00 – Hagane no wiedzówka, czyli konkurs wiedzy o FMA / Dante & Crystal
Znasz inskrypcję opisaną na kręgu transmutacji człowieka? Potrafisz wymienić imiona i nazwiska całego sztabu Roya? Wiesz ile guzików miała oficerska kurtka, lub ile OSTów miała seria? Przyjdź na prawdziwy egzamin wiedzy z FMA, wiedzówkę hardkorową i trudną, jak sama “prawda”. Zapytamy o mangę, anime, kinówki, openingi, endingi, a nawet nazwy producentów bielizny Kinga Bradleya!
20.00 – 22.00 – Alchemia w Fullmetal Alchemist: Brotherhood / Dante & Crystal
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym tak naprawdę jest i jak działa prawdziwa Alchemia? Nie tylko ta użyta w FMA, czy FMA:B. Co oznaczają symbole, kręgi, alchemiczne wzory, dlaczego Scar transmutował bez użycia kręgów, chociaż nie otworzył Bramy Prawdy? Skąd Hiromu Arakawa, autorka mangi, znała zasady władające przedziwną sztuką przemiany i tworzenia?
Porównania, wyjaśnienie zasad działania wszystkich kręgów alchemicznych zawartych w serii, ciekawostki, odniesienia serii do rzeczywistej Alchemii – Dowiecie się wszystkiego o Alchemii w świecie FMA, oraz tej, która wiele lat temu była rzeczywistą nauką w realnym świecie, a uwierzcie – mają one ze sobą wiele wspólnego. Gorąco zapraszamy!
22.00 – 24.00 – Japońskie reklamy / Dante & Crystal
Nie od dziś wiadomo, że Japończycy powinni mieć swój własny internet. A nawet nie tylko internet, a także mały, odizolowany świat. Albo planetę. Ich dziwaczne pomysły, nowe technologie i zabierające dech w piersiach gadżety są daleko poza rozumem szarych europejczyków. Jednak reklama przecież jest dźwignią handlu, aby sprzedać te kosmicznie niewydarzone produkty potrzeba reklam. Ta najbardziej spektakularne obejrzycie właśnie z nami. W końcu Japonia to stan umysłu!NIEDZIELA
9.00 – 11.00 – Warsztaty rysowania mangi / Klaudia Maciołek
Odczuwasz potrzebę tworzenia? Motywacja jest nieistotna – liczy się entuzjazm i kreatywne podejście. Jak się okazuje każdy znajdzie w świecie komiksu coś dla siebie – nie trzeba być doświadczonym rysownikiem, by zachwycić odbiorców kreatywnością i poczuciem humoru. Przyjdź i zaprojektuj swoją własną wymarzoną postać! Wszystkich chętnych do kreatywnego spędzenia chwili na konwencie zapraszam na warsztaty rysowania w stylu mangowym!
11.00 – 12.00 – Hardkorowa wiedzówka z AMV / Dante & Crystal
Uważasz, że jesteś spostrzegawczy? Potrafisz wychwycić i zapamiętać wszystkie szczegóły każdego AMV? Tytuły serii i imiona postaci to nie wszystko! Przyjdź do nas i przekonaj się na jak wiele rzeczy wcale nie zwróciłeś uwagi. A może dostrzeżesz więcej niż sami autorzy? Sprawdź się! Na najlepszych czekają nagrody.
12.00 – 13.00 – Fandomy dwa / Dante & Crystal
Mangowcy i Fantaści. Dwa fandomy, dwa różne światy – wrogo do siebie nastawione. Taki jest stereotyp, który znamy wszyscy. Pamiętamy słynne powiedzenie, że fantaści nienawidzą mangowców. Jednak czy tak jest naprawdę, czy to wszystko to jedynie „wiecznie żywe” stereotypy i powiedzonka? Zapraszam do gorącej dyskusji i wymiany konwentowych doświadczeń o wspomnianych fandomach.
13.00 – 14.00 – Dolary i Yorozuya, czyli Drrr i Gintama / Dante & Crystal
Nieważne czy podczas ulicznej walki trzymasz stronę Dolarów czy Żółtych Szalików. Czy marzysz o tym by dołączyć do Shinsengumi i bronić Edo czy wolałbyś pić mleko truskawkowe wraz z Gintokim. Jeśli Durarara!! lub Gintama nie są Ci obce – zapraszamy! Porozmawiamy trochę o obu seriach, przypomnimy ich fabułę, bohaterów i najlepsze momenty.
14.00 – 16.00 – Azyl Arkham na podstawie komiksów, gier i filmów z Batmanem / Radosław Szalek
Arkham jest miejscem, gdzie odbywają swoją karę i leczenie wszyscy psychopaci z Gotham i okolic. Było miejscem akcji wielu niesamowitych komiksowych historii. Jest jednym ze źródeł nazwy naszego kaliskiego klubu fantastyki. Jeśli chcesz poznać kilka ciekawych wiadomości na temat jego pacjentów i historii tego miejsca to zapraszam na moją prelekcję!

.............


[Ystad za arkhamer.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-