baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Markus Farber w Krakowie


Jutro, 24 marca o godzinie 18.00 w Goethe-Institut w Krakowie (Rynek Główny 20) odbędzie się spotkanie z Markusem Farberem, autorem "Reprobusa". Polecamy.
Głośny debiut Markusa Färbera – powieść graficzna „Reprobus” znalazła się w 2013 roku na liście 25 najpiękniejszych książek w Niemczech. Polskie wydanie ukazało się w 2014 roku (w wydawnictwie Kultura Gniewu) i uznane zostało za jedno z najlepszych w dziedzinie komiksu. Tygodnik „Polityka” umieścił „Reprobus” na pierwszym miejscu w rankingu hitów ubiegłego roku. Komiks można zobaczyć (także w polskiej wersji językowej) na wystawie Graphic Novels w Goethe-Institut, która dostępna jest do 30 kwietnia.

„Reprobus” Markusa Färbera to adaptacja legendy o św. Krzysztofie, w której autor łączy ze sobą pogańskie i chrześcijańskie informacje i podania o tej postaci. Na wschodnich krańcach świata mieszka gigant o ogromnej sile. Pewnego dnia postanawia wyruszyć w podróż, by znaleźć stworzenie silniejsze od siebie. Ta wyprawa doprowadza do jego całkowitej przemiany.

Oprócz jutrzejszego spotkania, Markus Färber poprowadzi również warsztaty dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace, które powstaną w czasie warsztatów zostaną zaprezentowane pod koniec wystawy Graphic Novels.

IPReprobus

ReprobusScenariusz: Markus Farber
Rysunki: Markus Farber
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2014
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 195x270 mm
Stron: 96
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-89-9


Na wschodnich rubieżach świata mieszka psiogłowy gigant, którego siła jest wręcz niewyobrażalna. Pewnego dnia postanawia wyruszyć na poszukiwanie istoty potężniejszej od niego. Wyprawa doprowadzi do jego całkowitej przemiany.

Opowieść o Reprobusie – odrzuconym i odrażającym, wywodzi się ze starożytnych legend niewiadomego pochodzenia. W ikonografii wschodniej tego dzikiego człowieka o głowie psa utożsamiano ze świętym Krzysztofem. Podanie to stało się kanwą historii opowiedzianej przez Markusa Färbera.

„Reprobus” to niezwykle udany debiut młodego niemieckiego rysownika, oszałamia zarówno wysmakowaną warstwą graficzną, jak i historią, która na długo zapada w pamięć. Komiks trafił na listę 25 najpiękniejszych książek wydanych w Niemczech w 2013 roku.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Reprobus Reprobus Reprobus Reprobus Reprobus Reprobus

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-