baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

V Międzynarodowy Dzień Frankofonii


Jutro - 19 marca 2015 - na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Bielska 62) odbędzie się V Międzynarodowy Dzień Frankofonii organizowany przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej. W programie przewidziano między innymi panel dyskusyjny pt. „Komiks czy książka?".
Z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii 19 marca 2015 r. na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie się V Międzynarodowy Dzień Frankofonii organizowany przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej. W tym roku tematem przewodnim spotkania propagującego kulturę Francji i krajów frankofońskich są „Francuskojęzyczne bajki i animacje – nie tylko dla dzieci!”. W programie przewidziano konferencję naukową dla studentów i doktorantów, panel dyskusyjny pt. „Komiks czy książka?” oraz akcję „Cały UŚ czyta dzieciom”.
Ogólnopolska konferencja naukowa skierowana jest do studentów i doktorantów pedagogiki, psychologii, kulturoznawstwa, romanistyki, filmoznawstwa, literaturoznawstwa, a także osób zajmujących się kulturą i edukacją francuską. Osoby zainteresowane czynnym udziałem, proszone są o nadsyłanie abstraktów do 31 stycznia 2015 r. na adres e-mail: [email protected]. Czas prezentacji referatu powinien wynosić 15–20 minut. Podstawą przyjęcia wystąpienia będzie jakość merytoryczna nadesłanego abstraktu.

Podczas konferencji przedstawione zostaną także dotychczasowe rezultaty projektu „Cały UŚ czyta dzieciom”, w ramach którego najmłodsi poznają kulturę Francji i krajów frankofońskich oraz literaturę francuskojęzyczną. Projekt zakłada czytanie bajek francuskich autorów dzieciom w cieszyńskich przedszkolach i szkołach podstawowych (klasy I-III). Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na stronie: www.facebook.com. Obchodom Międzynarodowego Dnia Frankofonii na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji towarzyszyć będą również warsztaty dla studentów z rysowania komiksów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia w serwisie www.facebook.com.


[Ystad za us.edu.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-