baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Fantazje zielonogórskie w ilustracji Igora Myszkiewicza


Dzisiaj - 11 marca 2015 - o godzinie 19:00 w zielonogórskim "Krzywym Kominie" (Fabryczna 13) odbędzie się wernisaż wystawy "Fantazje zielonogórskie w ilustracji Igora Myszkiewicza". Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.
Szczegóły imprezy:
Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra i Galeria Twórców Galera zapraszają na otwarcie wystawy "Fantazje zielonogórskie w ilustracji Igora Myszkiewicza". Wernisaż odbędzie się w środę, 11 marca 2015 r. o godz. 19:00 w Krzywym Kominie.

"Fantazje Zielonogórskie" to antologia opowiadań fantastycznych wypełniona po brzegi tekstami reprezentującymi chyba każdą konwencję literackiej fantastyki – znajdziemy tu i twardą sf, fantasy, horror, realizm magiczny i historie alternatywne, a wszystko to splecione z wątkami zielonogórskiej przeszłości, teraźniejszości i wyobrażonej przyszłości.
Teksty trafiają do antologii drogą ogólnopolskiego konkursu literackiego, który w ciągu czterech lat stał się już rozpoznawalnym wydarzeniem na fantastycznej mapie kraju. Co należy podkreślić, jest to obecnie jedyny cykliczny konkurs literacki poświęcony Zielonej Górze.Igor Myszkiewicz (ur. 1974 r.); absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze (dyplom z litografii w pracowni ad. Stefana Ficnera w 1999 r.). Obecnie kustosz w zielonogórskim Muzeum Ziemi Lubuskiej. Kurator szeregu wystaw i wydarzeń artystycznych. Zajmuje się głównie rysunkiem, grafiką, komiksem i ilustracją. Uczestnik ponad dziewięćdziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych, autor komiksów. Twórca „Zdeptaka" – cotygodniowych pasków komiksowych komentujących zielonogórską rzeczywistość, oraz popularnego bloga komiksowego „Kryzys Wieku". Współpracował z krakowską Kuźnią Gier i wrocławskim wydawnictwem GRAmel wykonując ilustracje do gier fabularnych. Pomysłodawca i ilustrator antologii opowiadań fantastycznych „Fantazje Zielonogórskie". Współautor „Monografii Okręgu Zielonogórskiego ZPAP". Autor projektu sztandaru Zielonej Góry (sztandar został ufundowany w 2010 r.).
Współzałożyciel i Wielki Mistrz działającej od 1997 r. Galerii Twórców Galera, promującej młode środowisko artystyczne (www.galera-wystawy.blogspot.com). Współtwórca grupy artystycznej Korporacja Trylobit, członek Lubuskiej Zachęty Sztuk Pięknych, Wiceprezes ZKF Ad Astra i Stowarzyszenia Forum Art. W latach 2006-2014 wiceprezes Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.


[Ystad za strefaimprez.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-