Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie promocyjne komiksu Szczęściarz z rocznika 1917 na Uniwersytecie Gdańskim


Muzeum Stutthof, Uniwersytet Gdański oraz Studenckie Koło Naukowe Mozaika zapraszają 11 marca 2015 na godzinę 12:00 na Wydział Filologiczny UG, sala 1.48 (ul. Wita Stwosza 55) na prezentację komiksu "Szczęściarz z rocznika 1917". Podczas spotkania odbędzie się dyskusja panelowa, której moderatorem będzie prof. dr hab. Jerzy Szyłak.
Muzeum Stutthof, Uniwersytet Gdański oraz Studenckie Koło Naukowe Mozaika zapraszają na prezentację komiksu "Szczęściarz z rocznika 1917".

Podczas spotkania, prowadzonego przez Piotra Tarnowskiego, dyrektora Muzeum Stutthof, odbędzie się dyskusja panelowa, której moderatorem będzie prof. dr hab. Jerzy Szyłak. Jej uczestnikami będą: Magdalena Sacha, Magdalena Howorus-Czajka, Agnieszka Kosko-Hołowczyc, Wanda Swajda, Marcin Owsiński."Szczęściarz z rocznika 1917" to ilustrowana opowieść biograficzna oparta na losach Felicjana Łady, którego życiorys wpisuje się w najważniejsze wydarzenia historii ostatniego wieku. (…) Książka jest próbą ukazania zwykłego człowieka o niezwykłym charakterze, a pod jego nietypową formą kryje się zapis wspomnień głównego Bohatera. Z jej kart przemawia sam narrator, a dzięki rysunkom dodatkowo patrzymy na świat jego oczami. Opowieść wykracza jednak poza ramy "zwykłego" pamiętnika, choć zachowuje bardzo emocjonalny, osobisty charakter. Mówi o czymś więcej – osią narracji jest człowiek i jego życiowe wybory, będące w sytuacji granicznej niejako sprawdzianem człowieczeństwa (z opisu wydawnictwa).

Autorką scenariusza komiksu jest Agnieszka Kosko-Hołowczyc, absolwentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka, trójmiejska przewodniczka. Warstwę graficzną stworzyła Wanda Swajda, absolwentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystka i animatorka aktywności plastycznych dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się 11 marca o 12 na Uniwersytcie Gdańskim, Wydział Filologiczny, sala 1.48 (ul. Wita Stwosza 55)

Publikacja jest dostępna w księgarni internetowej: stutthof.org/publikacje.
Szczęściarz z rocznika 1917

Szczęściarz z rocznika 1917Scenariusz: Agnieszka Kosko-Hołowczyc
Rysunki: Wanda Swajda
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2015
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 128
Cena: 30,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Stutthof
ISBN: 978-83-937076-6-9


Szczęściarz z rocznika 1917 to ilustrowana opowieść biograficzna oparta na losach Felicjana Łady, którego życiorys wpisuje się w najważniejsze wydarzenia historii ostatniego wieku. (…) Książka jest próbą ukazania zwykłego człowieka o niezwykłym charakterze, a pod jego nietypową formą kryje się zapis wspomnień głównego bohatera. Z jej kart przemawia sam narrator, a dzięki rysunkom dodatkowo patrzymy na świat jego oczami. Opowieść wykracza jednak poza ramy "zwykłego" pamiętnika, choć zachowuje bardzo emocjonalny, osobisty charakter. Mówi o czymś więcej – osią narracji jest człowiek i jego życiowe wybory, będące w sytuacji granicznej niejako sprawdzianem człowieczeństwa.

Autorką scenariusza komiksu jest Agnieszka Kosko-Hołowczyc, absolwentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka, trójmiejska przewodniczka. Warstwę graficzną stworzyła Wanda Swajda, absolwentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystka i animatorka aktywności plastycznych dla dzieci i młodzieży.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917
[Ystad za strefahistorii.pl, ack.ug.edu.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-