baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie promocyjne komiksu Szczęściarz z rocznika 1917 w Elblągu


We wtorek 3 marca o godzinie 17:30 w Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu (Bulwar Zygmunta Augusta 11) odbędzie się spotkanie promocyjne dotyczące trzech ostatnich wydawnictw Muzeum Stutthof - w tym dotyczące komiksu "Szczęściarz z rocznika 1917" (scenariusz: Agnieszka Kosko-Hołowczyc, rysunki: Wanda Swajda). W trakcie spotkania będzie można nabyć publikacje.
Kawiarenka Historyczna Clio zaprasza na kolejne spotkanie. W najbliższy wtorek, 3 marca o godzinie 17.30, warto zajrzeć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (budynek Gimnazjum). Gośćmi spotkania będą pracownicy Muzeum Stutthof w Sztutowie.
Kanwą do dyskusji będzie prezentacja najnowszych wydawnictw Muzeum w Sztutowie: „Stutthof. Historia miejscowości i gminy do maja 1945 roku” autorstwa Marcina Owsińskiego, „Żuławy w 1945 roku” - praca zbiorowa zawierająca materiały konferencji z maja 2014 roku pod tym samym tytułem, obejmująca różnorodne zagadnienia związane z czasem „przejścia” (m. in. przejście frontu, działania wojenne i zniszczenia, sytuacja gospodarcza na Żuławach w 1945 r., analiza sytuacji ludności na Żuławach po wkroczeniu Rosjan, mechanizmy sprawowania władzy wobec ludności niemieckiej i polskiej).
Trzecim wydawnictwem, które zostanie zaprezentowane, jest opowieść ilustrowana, czyli popularny komiks - autorstwa Agnieszki Kosko-Hołowczyc, z ilustracjami Wandy Swajdy. „Szczęściarz z rocznika 1917” opowiada o dramatycznych losach Felicjana Łady, byłego więźnia obozu Stutthof, który trafił tam za działalność konspiracyjną.

Kawiarenka zaprasza na spotkanie i do udziału w dyskusji. W czasie spotkania będzie można nabyć wydawnictwa Muzeum Stutthof. Wstęp wolny.

Szczęściarz z rocznika 1917

Szczęściarz z rocznika 1917Scenariusz: Agnieszka Kosko-Hołowczyc
Rysunki: Wanda Swajda
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2015
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 128
Cena: 30,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Stutthof
ISBN: 978-83-937076-6-9


Szczęściarz z rocznika 1917 to ilustrowana opowieść biograficzna oparta na losach Felicjana Łady, którego życiorys wpisuje się w najważniejsze wydarzenia historii ostatniego wieku. (…) Książka jest próbą ukazania zwykłego człowieka o niezwykłym charakterze, a pod jego nietypową formą kryje się zapis wspomnień głównego bohatera. Z jej kart przemawia sam narrator, a dzięki rysunkom dodatkowo patrzymy na świat jego oczami. Opowieść wykracza jednak poza ramy "zwykłego" pamiętnika, choć zachowuje bardzo emocjonalny, osobisty charakter. Mówi o czymś więcej – osią narracji jest człowiek i jego życiowe wybory, będące w sytuacji granicznej niejako sprawdzianem człowieczeństwa.

Autorką scenariusza komiksu jest Agnieszka Kosko-Hołowczyc, absolwentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka, trójmiejska przewodniczka. Warstwę graficzną stworzyła Wanda Swajda, absolwentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystka i animatorka aktywności plastycznych dla dzieci i młodzieży.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917

[Ystad za dziennikelblaski.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-