baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Darmowy seans filmowy Kot Rabina w poznańkim Domu Bretanii


Dzisiaj - 26 lutego - o godzinie 18:30 w poznańskim Domu Bretanii - centrum kultury bretońskiej i francuskiej oraz dialogu międzykulturowego (Stary Rynek 37) odbędzie się darmowy seans filmu animowanego "Kot Rabina" na podstawie komiksu Joana Sfara pod takim samym tytułem.
Zapraszamy w najbliższy czwartek 26.02.o godzinie g.18:30 na projekcję filmu pt. Kot Rabina (2011), prod. Francja / Austria, reż. Joann Sfar, Antoine Delesvaux, 86 min.

Wstęp wolny

Film animowany w oryginalnej (francuskiej) wersji językowej z polskimi napisami.

„Kot Rabina” to ekranizacja francuskiej serii komiksowej autorstwa Joanna Sfara (wydanej w Polsce przez Wydawnictwo Komiksowe i ogłoszonej przez Politykę Komiksem roku 2013). Akcja rozgrywa się w latach 20 w Algierze. Opowieść o wędrówce rabina Sfara do Etiopii, do Nowej Jerozolimy, w towarzystwie kota, który po połknięciu gadającej papugi nawiązuje błyskotliwy dialog teologiczno-filozoficzny ze swoim właścicielem, chcąc m.in. nawrócić się na judaizm! Barwny i trafny portret żydowskiej diaspory na tle innych wyznań zaproponowany przez Sfara wywodzącego się z Żydów sefardyjskich w Algierii. Film odniósł ogromny sukces we Francji i poza jej granicami.

Film udostępniony przez Instytut Francuski w Warszawie


[Ystad za dombretanii.org.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-