NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiksofon 16, czyli Chmielewski i Wolski


W piątek, 6 marca we wrocławskim Sanatorium Kultury odbędzie się 16. edycja Komiksofonu. Tym razem o godzinie 19.00 będzie można spotkać Daniela Chmielewskiego i Igora Wolskiego. Aleja poleca!
Plakat_Komiksofon_16


Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

6 marca 2015, piątek, godzina 19:00 spotykamy się z Danielem Chmielewskim oraz Igorem Wolskim w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, Wrocław


GOŚCIE:

Daniel Chmielewski - absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów komiksowych "Zostawiając powidok wibrującej czerni", "Zapętlenie", Scenarzysta Podglądu, narysowanego przez Marcina Podolca, który w ostatnim czasie został sprzedany francuskiemu wydawnictwu La Boîte Ă Bulles. Krótkie formy, głównie eseistyczne i autobiograficzne, publikuje na blogu "Pub pod Picadorem". Obecnie rysuje komiks do scenariusza psychiatry, Katarzyny Szaulińskiej, który ma
zachęcać młodzież gimnazjalną z depresją do zgłoszenia się do poradni.

Mieszka na warszawskiej Pradze z żoną Olgą Wróbel i córką Gretą.
Blog autora: http://pubpodpicadorem.blogspot.com/
Komiksy autora publikowane w małej kulturze współczesnej:
http://malakulturawspolczesna.org/tag/daniel-chmielewski/


Igor Wolski- rocznik 1991, mieszka w Gdańsku, obecnie freelancer. W 2005 roku opublikował swój pierwszy komiks internetowy, potem został członkiem netKolektywu (grupy zrzeszającej twórców komiksów internetowych) i dużo działał przy powstawaniu kolejnych numerów magazynu "Kolektyw". Rysował komiksy takie jak "Drużyna A.K.", "Rycerz Janek", "Miska Owoców", naprodukował sześć odcinków "Komiksu 24h", maczał palce przy "Człowieku Bez Szyi" i albumach Pracowni Komiksowej. W roku 2008 narysował album "Rycerz Janek w Kanałach Szaleństwa". W czasie wolnym ilustruje zmyślone sceny okołofantastyczne i ujęcia z kreskówek.

Strona autora: www.igorwolski.com


O projekcie Komiksofon

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go i jak zinterpretował go muzycznie.

Każda edycja składa się z trzech części:
-Projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką/dźwiękiem.
-Wywiadzie/dyskusji z publicznością
-Rysowaniu na żywo

Wydarzenie prowadzi – słynny wrocławski komiksiarz - Konrad Koko Okoński, urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie), Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Spotkanie z autorami poprowadzi - Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-