baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Monologi Rysowniczek - wystawa komiksów feministycznych


Dzisiaj - 13 lutego - o godzinie 20:00 w poznańskiej klubogalerii Ptapty (ul. 27 grudnia 8/10) odbędzie się wernisaż wystawy komiksów feministycznych "Monologi Rysowniczek". Wystawę będzie można oglądać przez tydzień w godzinach otwarcia Ptapty.
Komiks – jak wiele innych wytworów ludzkiej działalności – to jeszcze w głównej mierze domena męska. To nie oznacza, że kobiet na scenie komiksowej brakuje.
W Polsce temat ten żywo podejmowany jest dopiero od kilku ostatnich lat. Za sprawą inicjatyw, takich jak projekt Stowarzyszenia Arteria „Dziewczyny też rysują komiksy!”, organizowana w ramach Festiwalu Ligatura Portret Podwójny wystawa „Polski komiks kobiecy” czy wydana pod redakcją Kingi Kuczyńskiej publikacja „Polski Komiks Kobiecy”, polskie artystki stają się widoczne poza undergroundowym bądź wirtualnym obiegiem.

Wystawa „Monologi rysowniczek” skupi się na przedstawieniu prac polskich autorek i twórczyń, które ze względu na podejmowane zagadnienia wpisują się w nurt feministyczny komiksu kobiecego.
Artystki, choć reprezentują różne stylistyki, punkty widzenia i wrażliwość, w swoich dziełach krytycznie opisują świat oparty na doświadczeniu życia jako kobiety.
Czy komiks jest dobrym nośnikiem feministycznych idei? Odpowiedzi szukać będziemy w trakcie wystawy.

Monologi przedstawią:

paplaLAla / Marta Zabłocka / Beata Sosnowska / Asia Bordowa / Judyta Black Line

Dla smaku na wystawie zostaną zaprezentowane grafiki
Bossy – Bedroom Equipment

Wernisaż będzie wydarzeniem mocno sensorycznym: oprócz wrażeń wizualnych i doznań estetycznych,
M U Z Y C Z N I E wydarzenie opatrzy Julia Streamwise!
[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-