baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Edward Lutczyn: stare i …nowe w Bytomiu


Do końca marca w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1) można oglądać wystawę z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego - "Edward Lutczyn: stare i …nowe".
Edward Lutczyn: stare i …nowe”
Wystawa z cyklu 'Cztery pory roku z satyrą i komiksem' Wojtka Łowickiego oraz spotkanie z Edwardem Lutczynem!
Bytomskie Centrum Kultury, Galeria Baszta
Wernisaż 30 stycznia o 18.00. Wystawa czynna do końca marca. Wstęp wolny!Edward Lutczyn to jeden z najlepszych, najoryginalniejszych, a już na pewno najbardziej rozpoznawalnych twórców ilustracji książkowej w Polsce. Bawi i zaskakuje od lat, mamy nadzieję, że również na tej wystawie znajdziecie Państwo elementy, rysunki, które Was zaskoczą. Wystawa ma za zadanie zaprezentować Lutczyna jako wszechstronnego artystę, wspaniałego erudytę o niesamowitym warsztacie graficznym - przyjaciela dzieci, satyryka, nie omijającego żadnych tematów, ale też projektanta i plakacistę.
Podczas bytomskiego wernisażu Edward Lutczyn zaskoczy także tym, że odwiedzi nas tego dnia, odpowie na wszystkie zadane przez Państwa pytania - słowem lub rysunkiem. Na to spotkanie zapraszamy dzieci i wszystkich, którzy śledzili jego działania podczas telewizyjnego Teleranka, lub pamiętają kąśliwie dowcipne rysunki w „Szpilkach”.


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-