baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Zeszyty Komiksowe 2004-2014 Dziesięć lat z komiksem/Dziesięć lat o komiksie


W czwartek 15 stycznia o godzinie 12:00 w poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się otwarcie wystawy "Zeszyty Komiksowe 2004-2014 Dziesięć lat z komiksem/Dziesięć lat o komiksie". Wystawa czynna będzie 25 lutego 2015 r., w godzinach otwarcia Biblioteki.
Wystawa prezentuje dwie, opowiedziane równolegle historie „Zeszytów Komiksowych”, magazynu obchodzącego w 2014 roku dziesięciolecie istnienia. Historie zostały opowiedziane za pomocą okładek wszystkich numerów, jakie ukazały się do tej pory, autorstwa m.in. Krzysztofa Gawronkiewicza, Macieja Sieńczyka, Tomasza Niewiadomskiego, Michała Śledzińskiego i Krzysztofa Ostrowskiego (historia prawdziwa) oraz za pomocą ich nowych wersji stworzonych specjalnie na tę wystawę przez czołowych twórców komiksowych w Polsce, m.in. Przemysława Truścińskiego, Janka Kozę, Tomasza Samojlika, Joannę Karpowicz, Berenikę Kołomycką i nigdzie wcześniej nieprezentowanych (historia alternatywna). W tle historia polskiego komiksu ostatniej dekady.

Otwarcie wystawy 15 stycznia 2015 r., o godzinie 12.00 w holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40.
Wystawa czynna do 25 lutego 2015 r., w godzinach otwarcia Biblioteki.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-