reklama

NEWS

- Rozmaitości

Przybij piątkę komiksowi


Raperzy nagrywają szesnastki, fejsbukowicze układają listy książek. Komiksowo też może się bawić! „Przybij piątkę komiksowi” to zabawa i wyzwanie – trzeba wskazać pięć komiksów, które poleciłoby się osobie nieczytającej ich na co dzień, i nominować pięć osób, by zrobiły to samo. Zaczynamy!
Zanim podam moją piątkę, kilka słów wyjaśnienia. Najlepiej by było, żeby wskazywać tytuły, które można łatwo kupić, bo tylko wtedy taka polecanka ma sens. W praktyce pewnie trzeba będzie ograniczyć się do kilku ostatnich lat. Nie trzeba uzasadniać – te tytuły przecież same się bronią. A teraz moją piątka:

Fotograf
Fugazi Music Club
Norka zagłady
Szninkiel
Ogród

Zabrakło w niej „Opowieści panny młodej” i „Za imperium” oraz „Maczużnika” i „Portugalii”, których nie polecę (być może niesłusznie) początkującemu, bo uważam, że te komiksy może w pełni docenić osoba obeznana z medium. Jak ktoś jednak chce się uczyć w głębokiej wodzie, to niech śmiało sięga po te tytuły.

Nominuję Małego Dana z Poltera, Kubę Oleksaka z Kolorowych Zeszytów, Macieja Gierszewskiego z Są komiksy dla dzieci, Szymona Holcmana z Kultury Gniewu i Macieja Pałkę.


Kolejne piątki postaramy się zbierać.


Żeby efekt kuli śniegowej był większy, akcję odpalamy wspólnie, cała ekipa Alei Komiksu. Pięć!

Łukasz Chmielewski
redaktor naczelny
AlejaKomiksu.com

[ljc]

Tagi

przybij piątkę komiksowi


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-