baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Komiksy Huberta Ronka w Tomaszowie Mazowieckim


Od 20 sierpnia do 15 września w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim (Plac Kościuszki 18) będzie można oglądać wystawę "Komiksy Huberta Ronka". Wernisaż wystawy odbędzie się 4 września o 17:00. tego samego dnia - o godzinie 12:00 odbędą się warsztaty komiksowe dla dzieci.


Zapraszamy w czwartek 04.września na:
- Wernisaż wystawy „Komiksy Huberta Ronka” który odbędzie się o godz. 17:00
- Warsztaty komiksu dla dzieci , które poprowadzi Hubert Ronek o godz. 12:00

Czytelniku, sięgnij po komiks i rozsiądź się wygodnie z nami w miejscu publicznym. Niech postronni widzą i zazdroszczą lektury! Przekonajmy ich że, że komiks to pełnowartościowa książka, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki.

Hubert Ronek
Ur.: 24 października 1979, Tomaszów MazowieckiH.Ronek
Z wykształcenia mgr sztuki (IWA UMCS w Lublinie; specjalizacja malarstwo) oraz filologii polskiej. Współpracuje na zasadach freeleance z agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Realizował projekty m.in. dla ERA, Nestle, Noble Bank, Skrivanek. Autor komiksów i ilustracji dla takich wydawnictw jak: WSiP, Egmont Polska, Media Service Zawada, Epideixis. Publikuje w wielu czasopismach komiksowych oraz dziecięcych (Świat Komiksu, Znakomiks, AQQ, MixKomiks, Hop i Siup, Kumpel, Victor Junior). Jest współautorem kilku wydanych na polskim rynku albumów komiksowych: Kraina Herzoga, Ziarnko Prawdy, Dom Żałoby, Henryk i Bonifacy. Brał udział w prestiżowych antologiach Wrzesień i Człowiek w Probówce wyd. Egmont. Był rysownikiem programu "Szkoła bez przemocy" pod patronatem Prezydenta RP, oraz "Dziecko w sieci" (pięć części komiksu Sieci@ki) Fundacji Dzieci Niczyje, Grupy TP i Naszej Księgarni. Pomysłodawca i współorganizator wielu imprez komiksowych, np. "TRACH!" w Lublinie. Otrzymał nagrody: za rysunek w II konkursie ŚK i Tenbitu; wyróżnienie w konkursie "Magia i Technika", główną nagrodę w konkursie TVP i Universal "Oswoić Hulka".


[Ystad za mbptomaszow.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-