baner

NEWS

- Rozmaitości

Drugi komiksowy plakat promujący Festiwal Młodzi i Film


Począwszy od lutego przez pięć miesięcy (do czerwca) Festiwal MŁODZI I FILM (24-29 czerwca) promowany jest przez plakaty w formie komiksów do których scenariusze przygotował Bartosz Sztybor. Za grafikę drugiego - marcowego - plakatu odpowiada Jakub Rebelka. Nazwiska pozostałych rysowników będzie można poznać w momencie ujawnienia poszczególnych plakatów przez organizatorów Festiwalu.
Drodzy zawsze młodzi, miłośnicy kina, komiksu i miasta , które leży nad morzem, choć nie jest nad morzem,

Począwszy od lutego skończywszy na czerwcu, czyli przez pięć miesięcy (taaa daam!), Festiwal MŁODZI I FILM będą promować plakaty w formie komiksów. Hasło przewodnie? Nazwa festiwalu, czyli nie tylko o kinie, przede wszystkim o Was, o nas, o innych i o tamtych – reminiscencje z poprzednich edycji imprezy, przewidywania na przyszłość, skandale, plotki, pomówienia, doniesienia, w sumie no limits. Każda comiesięczna odsłona będzie wariacją na temat Młodych i Filmu, albo młodych i filmu, jak kto woli. Dlaczego tak? Bo tak nam się podoba. Mamy nadzieję, że Wam też się spodoba.


Bartosz Sztybor (rys. Jakub Rebelka)


Autorem scenariuszy wszystkich pięciu części został Bartosz Sztybor – wybrany jednogłośnie przez jedną osobę – niepoprawny, ale uznany, młody (rocznik 1980), ale ukrywa to, milczący, ale puentujący w punkt (autor radykalnego scenariusza komiksu pozbawionego słów pt.„Tainted”), bez ciśnienia na lans i sławę, ale doceniany nie tylko w tym najpiękniejszym kraju nad Wisłą, także poza nim. Żeby jednak historie Sztybora za szybko Wam się nie znudziły, co miesiąc oprawę graficzną do jego opowieści stworzy inny rysownik.



Jakub Rebelka (autoportret)


Autorem kreski marcowego komiksu jest Jakub Rebelka - absolwent wydziału malarstwa gdańskiej ASP, dyplom obronił w pracowni prof. Teresy Miszkin. Malarz, ilustrator, autor komisków. Jego murale oraz freski znajdują się m.in. w Muzeum Powstania Warzawskiego, Teatrze Narodowym w Warszawie, w arthotelu "Lalala" w Sopocie. Prace malrskie oraz komiskowe wystawiał m.in w Paryżu, Kanadzie, Niemczech. Jego ilustracje oraz komiksy wielokrotnie pojawiły się na łamach m.in. "AQQ", "Komiks Forum" , czeskiego "Aargh!" oraz w antologiach polskiego komiksu. Autor serii o "Doktorze Bryanie" oraz "Ester Klemens". Jako malarz debiutował indywidualną wystawą w BWA Jelenia Góra, a następnie w Studio BWA we Wrocławiu (2010).



Takie są fakty. Kim są pozostali twórcy komiksowych rysunków, którzy zostali zaproszeni do współpracy? A na co wam ta wiedza…!? Co miesiąc niespodzianka, tacy z nas figlarze. Co miesiąc zatem będziemy publikować plakaty-komiksy na naszej stronie na facebooku i na mlodziifilm.pl. W zależności od Waszych opinii będziemy płacić ich autorom albo nie (serio…). Dodatkowo będziemy rozsyłać nasze plakaty po całej Polsce do klubokawiarni, szkół artystycznych i filmowych, kin, teatrów, ośrodków kultury oraz na aktualnie trwające festiwale. Szukajcie ich, wypatrujcie, a potem przyjeżdżajcie do Koszalina. Chcemy, aby ta fuzja kina i komiksu, ze swadą i humorem promowała ideę festiwalu. MŁODZI I FILM, a nie Młodzi i Filc. Trzymajcie kciuki.


[Ystad za Festiwal Młodzi i Film FB]

Tagi

Festiwal Młodzi i Film


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-