baner

NEWS

- Ukazały się

Egmont na listopad


Egmont - logoW sprzedaży jest już dostępny cały listopadowy pakiet wydawnictwa Egmont. Oprócz trzech interesujących reedycji, do rąk czytelników trafiają także i świetne premiery: kolejny tom Baśni, ostatnia część "Ligi Niezwykłych Dżentelmenów" oraz długo oczekiwany album "12 prac Asteriksa".

Asteriks #35: 12 prac Asteriksa

Asteriks #35: 12 prac Asteriksa
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: I
Data wydania: 12 Listopad 2012
Seria: Asteriks,
Tytuł oryginału: Le Domaine des Dieux
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 64
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6131-0

Album na podstawie filmu animowanego z 1976 roku. Zabawne nawiązanie do mitu o Herkulesie i jego dwunastu pracach. Juliusz Cezar nie może pokonać walecznych Galów z małej wioski w Armoryce. Członkowie senatu rzymskiego, by ocalić honor władcy imperium, wysuwają przypuszczenie, że Galowie mogą być bogami… i dlatego tak wybitny wódz nie jest w stanie ich podbić. Juliusz Cezar pragnie jednak udowodnić, że jest inaczej. Udaje się na spotkanie z Asparanoiksem i proponuje Galom pewien układ. Jeśli wykonają dwanaście prac, czyli niezwykłych czynów, do których zdolni są tylko bogowie, cały Rzym odda im hołd. Jeśli jednak nie wypełnią choćby jednego zadania, poddadzą się władzy Cezara i na zawsze będą niewolnikami. Asteriks i Obeliks oczywiście podejmują wyzwanie…

Baśnie #10: Dobry książę

Baśnie #10: Dobry książę
Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Mark Buckingham, Shawn McManus
Wydanie: I
Data wydania: 12 Listopad 2012
Seria: Baśnie,
Tytuł oryginału: Fables: The Good Prince
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka, kartonowa
Format: 170 x 260 mm
Stron: 240
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4793-2

Między armiami Adwersarza a wolnymi Baśniowcami zamieszkującymi doczesny świat tli się zarzewie wojny. Wszystko zależy teraz od niepozornego woźnego, zwanego Muchołapem. Książę Ambroży, jak go nazywano w szczęśliwszych czasach, został uwolniony od trwającego wieki traumatycznego zaniku pamięci i teraz stoi na początku długiej i trudnej drogi, która poprowadzi go poprzez krainy umarłych do samego serca świata wroga. Gdy już tam przybędzie, ten skromny bohater zostanie poddany największemu i najtrudniejszemu sprawdzianowi, a przyszłość Baśniogrodu i Stron Rodzinnych skryje mgła niepewności.

Przykładowe plansze:
Baśnie #10: Dobry książę Baśnie #10: Dobry książę


Calvin i Hobbes #01

Calvin i Hobbes #01
Scenariusz: Bill Watterson
Rysunki: Bill Watterson
Wydanie: II
Data wydania: 7 Listopad 2012
Seria: Calvin i Hobbes,
Tytuł oryginału: Calvin and Hobbes
Wydawca oryginału: Universal Press Syndicate
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Druk: czarno-biały
Oprawa: kartonowa
Format: 21 x 23 cm
Stron: 128
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4769-7

Drugie wydanie niezwykle popularnej na całym świecie serii komiksowej. Premierowe odcinki przygód sześcioletniego Calvina, który wierzy, że jego pluszowa zabawka Hobbes to prawdziwy tygrys, ukazywały na łamach wielu gazet w latach 1986–1995. Do dziś, mimo że autor zakończył pracę nad serią, ukazują się wznowienia w prasie, albumy zbiorcze i edycje kolekcjonerskie. Kiedy Bill Watterson porzucił pracę agencji reklamowej, by poświęcić się tworzeniu komiksów, nie przypuszczał, że po niemal 30 latach jego humor będzie nadal tak entuzjastycznie odbierany.

Przygody Calvina i Hobbesa śmieszą, bawią i często zmuszają do refleksji. To arcydzieło komiksu prasowego bardzo często porównywane z kultowymi Fistaszkami. Calvin i Hobbes tworzą świetny duet do zabaw i robienia psikusów. Komiks znakomicie ukazuje rzeczywistość widzianą oczami dziecka. Calvin – chłopiec z bujną wyobraźnią i olbrzymią ilością pomysłów na kawały – jest istnym utrapieniem dla rodziców i opiekunki.

Przykładowe plansze:
Calvin i Hobbes #01 Calvin i Hobbes #01 Calvin i Hobbes #01


Calvin i Hobbes #02: Coś się ślini pod łóżkiem

Calvin i Hobbes #02: Coś się ślini pod łóżkiem
Scenariusz: Bill Watterson
Rysunki: Bill Watterson
Wydanie: II
Data wydania: 7 Listopad 2012
Seria: Calvin i Hobbes,
Tytuł oryginału: Something Under the Bed Is Drooling
Rok wydania oryginału: 1988
Wydawca oryginału: Universal Press Syndicate
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Druk: czarno-biały
Oprawa: kartonowa
Format: 21 x 23 cm
Stron: 128
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4770-3

Drugie wydanie niezwykle popularnej na całym świecie serii komiksowej. Premierowe odcinki przygód sześcioletniego Calvina, który wierzy, że jego pluszowa zabawka Hobbes to prawdziwy tygrys, ukazywały na łamach wielu gazet w latach 1986–1995. Do dziś, mimo że autor zakończył pracę nad serią, ukazują się wznowienia w prasie, albumy zbiorcze i edycje kolekcjonerskie. Kiedy Bill Watterson porzucił pracę agencji reklamowej, by poświęcić się tworzeniu komiksów, nie przypuszczał, że po niemal 30 latach jego humor będzie nadal tak znakomicie odbierany.

Przygody Calvina i Hobbesa śmieszą, bawią i często zmuszają do refleksji. Każdy z albumów serii składa się z luźno powiązanych historyjek, które można czytać w dowolnej kolejności.

Calvin na co dzień zmaga się z rodzicami i ich ambicjami wychowawczymi, panią Kornik, która usiłuje go okiełznać w szkole oraz koleżanką Zuzią – istotą z obcej planety. A kiedy marzy, staje się bohaterskim astronautą Spiffem – odkrywcą nowych planet i pogromcą potworów.

Przykładowe plansze:
Calvin i Hobbes #02: Coś się ślini pod łóżkiem Calvin i Hobbes #02: Coś się ślini pod łóżkiem Calvin i Hobbes #02: Coś się ślini pod łóżkiem


Liga Niezwykłych Dżentelmenów #03: Stulecie. 2009

Liga Niezwykłych Dżentelmenów #03: Stulecie. 2009
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Kevin O'Neill
Wydanie: I
Data wydania: 12 Listopad 2012
Seria: Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Stron: 80
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4602-7

Ostatni tom doskonałej trylogii Stulecie Alana Moore’a. Jeden z najlepiej sprzedających się komiksów w Wielkiej Brytanii.

Od czasu ostatniego spotkania członków Ligi, 40 lat temu, niewiele się zmieniło. Mina Harker zaginęła bez wieści, a Allan Quatermain stoczył się na samo dno. W epoce Wielkiego Brata wszyscy są inwigilowani. Na barkach Orlanda spoczywa zadanie ponownego zebrania drużyny i odnalezienia Księżycowego Dziecka, Antychrysta. Bohaterowie odbywają szaloną podróż ze slumsów Londynu do siedziby magicznego uniwersytetu, do którego można przedostać się z peronu numer 9 i ? na stacji kolejowej King's Cross.

Autor scenariusza kolejny raz raczy czytelników nawiązaniami do współczesnych dzieł kultury popularnej, w tym seriali szpiegowskich z przygodami agenta Jej Królewskiej Mości na czele. Nie zabraknie też Opery za trzy grosze, wizyty na Księżycu oraz odwiedzin postaci dobrze znanej nam z dzieciństwa.

Usagi Yojimbo #25: Polowanie na lisa

Usagi Yojimbo #25: Polowanie na lisa
Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Wydanie: I
Data wydania: 12 Listopad 2012
Seria: Usagi Yojimbo,
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Druk: czaro-biały
Oprawa: miękka
Format: 145 x 205 mm
Stron: 192
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4797-0

Miyamoto Usagi oraz jego przyjaciel, łowca nagród Gen, wędrują razem szlakiem pełnym niebezpieczeństw. Przemierzając kraj, nasi bohaterowie muszą stawić czoła między innymi demonicznym lisom, szulerce, będącej mistrzynią bicza, a także morderczym ninja. Nieustannie toczą też spory ze sobą – o pieniądze, zasady czy wybór drogi. Akcja nabiera tempa, kiedy przyjaciele rozdzielą się, by wędrować w pojedynkę. Usagi zostanie wplątany w samobójczą misję pewnego klanu, zaś Gen podąży tropem mordercy, który okaże się kimś innym, niż się z pozoru wydawało. Obydwaj nieraz będą musieli przejść próbę honoru i odwagi.

Przykładowe plansze:
Usagi Yojimbo #25: Polowanie na lisa Usagi Yojimbo #25: Polowanie na lisa



[KW]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

AnonimowyGrzybiarz -

Bardzo dobry miesiąc - Baśnie, Liga, Usagi, reedycje Calvina. Dawno nie było tak dobrze.
A Asterix ma najgorszą okładkę ever.