NEWS

- Zapowiedzi

Nowy Zin komiksowy - Biceps - na MFKiG


BicepsNa Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi swoja premierę będzie miał pierwszy numer nowego zina komiksowego BICEPS.
Jedną z licznych ciekawostek pierwszego numeru jest sześć stron komiksu autorstwa Tony'ego Sandovala.
Pierwszy numer nowego zina, który będzie miał premierę już za półtora tygodnia na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu (i Gier) w Łodzi, powstawał w dziewiczych bólach, i po wyczerpujących dla organizmów ostatnich dniach szczęśliwie wylądował w drukarni. Nasze pierwsze dziecko nazywa się "BICEPS" i dwa razy do roku będzie cieszyć Was swoimi kolejnymi odsłonami - na październikowym MFK i kwietniowej Komiksowej Warszawie.

Tak jak mówimy o tym we wstępie pierwszego numeru, "BICEPS" jest ukłonem w stronę zapomnianej już nieco w erze magaZINów xeroprasy. Co prawda idziemy z duchem czasu i wszystkie egzemplarze profesjonalnie drukujemy, ale mamy nadzieję, że duch dawnych fanowskich inicjatyw unosi się gdzieś pomiędzy stronami naszego zina. Do współpracy zaprosiliśmy i zapraszać będziemy komiksiarzy, których szanujemy jako twórców i jako ludzi - zarówno tych, którzy z ołówkiem w ręku gryzmolą kolejne kadry, jak i tych, którzy słowem dzielą się komiksowymi wrażeniami z bliźnimi.

Dzięki nim powstał "BICEPS". Czterdzieści stron w czerni i bieli na których znajdziecie formy krótsze, dłuższe, paski, felietony i recenzje. Staramy się też robić rzeczy, których wcześniej na próżno szukać w podobnych wydawnictwach i już w tym momencie zapraszamy do kącika kulinarnego i krzyżówki z nagrodami!

Na tę chwilę nie odsłaniamy wszystkich kart - po listę twórców, spis treści, okładkę i przykładowe plansze zapraszamy w dniach kolejnych. Po lekturze pierwszego numeru prosimy o kilka szczerych słów! I nie patrzcie na to, że pod względem wydawania czegokolwiek jesteśmy żółtodziobami! Zero taryfy ulgowej! Nie obawiamy się zakwasów!

Dzięki temu "BICEPS" będzie coraz silniejszy!Biceps #01


Biceps #01Tłumaczenie: Ewa Betlewska
Scenariusz: Przemek Badowski, Mariusz Ciechoński, Tomasz Grządziela, Daniel Grzeszkiewicz, Paweł Kumpiniewski, Tomasz Kontny, Jacek Kuziemski, Przemysław Pawełek, Tony Sandoval, Robert Sienicki, Jacek Skrzydlewski, Mateusz Trąbiński, Agata Wawryniuk, Katarzyna Witerscheim
Rysunki: Przemek Badowski, Mariusz Ciechoński, Tomasz Grządziela, Daniel Grzeszkiewicz, Andrzej Janicki, Jacek Kuziemski, Łukasz Mazur, Marcin Podolec, Tony Sandoval, Robert Sienicki, Jacek Skrzydlewski, Wojciech Stefaniec, Agata Wawryniuk, Katarzyna Witerscheim
Oprawa: miękka
Stron: 40
Cena: 7,89 zł
Okładka: Łukasz Mazur
Publicystyka: Szymon Holcman, Jacek Jastrzębski, Łukasz Mazur, Przemysław Pawełek, Tomasz Pstrągowski, Mateusz Trąbiński
Data wydania: październik 2010
Nakład: 280 egzemplarzy

[Źródło]

Tagi

ATY biceps


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-