baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości z Egmontu


EgmontDo sprzedaży trafiły dziś cztery nowe komiksy z Egmontu: "All Star Batman i Robin, Cudowny Chłopiec", "Betelgeza", "Baby Blues #1" oraz ostatni tom serii "Eden". Okładki, opisy i przykładowe plansze tradycyjnie w rozwinięciu newsa.

All Star Batman i Robin, Cudowny Chłopiec


Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Jim Lee
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 240
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2585-5
Data wydania: listopad 2009

Batman, mityczny bohater komiksowy zrodzony z cienia, wyjęty spod prawa, napędzany pragnieniem brutalnej zemsty, oraz Robin, Cudowny Chłopiec, promyk światła u boku Mrocznego Rycerza z Gotham. Ale korzenie nastoletniego wspólnika tkwią w cieniu równie głębokim, jak ten, który spowija Batmana. Oto skrzywdzone sieroty z dwóch pokoleń połączone niekończącą się uliczną krucjatą przeciwko zbrodni. Nieustającą walką, która niszczy ich ciała i umysły.

Legenda komiksu, Frank Miller, przedstawia nową opowieść, która plasuje się niejako w pół drogi pomiędzy jego dwoma klasycznymi dziełami – wielkim "Batmanem: Rok pierwszy", a przełomowym i nowatorskim "Batmanem: Powrotem Mrocznego Rycerza". We współpracy z doskonałym plastykiem Jimem Lee stworzył opowieść o Batmanie i Robinie, jakiej jeszcze nie widziano, a która sprawia wrażenie, że była z nami od zawsze. Oto początki legendarnego duetu komiksu. Wspaniały i ponadczasowy – "Batman i Robin, Cudowny Chłopiec"!

opis wydawcy


Przykładowe plansze:



Betelgeza


Rok wydania oryginału: 2000-2005
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Scenariusz: Leo
Rysunki: Leo
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 260 x 190
Stron: 240
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2597-8
Data wydania: listopad 2009

Pozycja z kolekcji "Science Fiction"
Seria science fiction rozgrywająca się w tym samym uniwersum, co cykl Aldebaran, ale na innej planecie – Betelgezie. Betelgeza miała być kolejną planetą zasiedloną przez ludzi. Jednak misja, którą dowodziła Leilah Nakad, główna bohaterka opowieści, nie powiodła się, a pasażerowie statku kosmicznego „Konstanty Ciołkowski” nigdy nie dotarli do celu – prawie wszyscy zmarli z zimna w swoich komorach hibernacyjnych, a pełen trupów wrak statku nadal krąży na orbicie planety. Driss i Alexa, bohaterowie pierwszego cyklu, pt. Aldebaran, przygotowują wyprawę mającą na celu zbadanie, co zatrzymało misję na Betelgezę i czy ich kłopoty nie są przypadkiem związane z zagadkową aldebarańską Mantrissą…

Porywające przygody oraz wspaniała i wyjątkowo malownicza fauna Betelgezy to efekt pracy znakomitego i wielokrotnie nagradzanego twórcy komiksowego – Leo.


Przykładowe plansze:


Baby Blues #1: To będzie trudniejsze, niż myśleliśmy


Autor: Jerry Scott, Rick Kirkman
Tytuł oryginału: Baby Blues: This is going to be tougher than we thought
Rok wydania oryginału: 1991
Tłumaczenie: Małgorzata Białecka
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 215 x 230 mm
Stron: 128
Cena: 29,9 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3630-1
Data wydania: listopad 2009

Przezabawna opowieść o perypetiach początkujących rodziców, zmagających się z kolkami i brakiem snu.

Baby blues to komiks, który powinien znaleźć się na półce w każdym domu, gdzieś między poradnikiem Pierwszy rok z życia dziecka a albumem z pierwszymi zdjęciami i odciskiem maleńkiej stópki. Komiks, który świeżo upieczeni rodzice powinni dostać w zestawie obowiązkowym, obok próbki pieluch i hipoalergicznego proszku do prania.

Paski komiksowe, których głównymi bohaterami są Darryl, Wanda i ich nowo narodzona córka Zoe, ukazują się od 1990 roku na łamach blisko 1100 gazet na całym świecie. Ich perypetie trafiły do serc wielu czytelników, urzekając humorem obrazkowym oraz pełnymi życia barwnymi opowiastkami. Autorzy komiksu – Rick Kirkman i Jerry Scott – w niezwykle zabawny i trafny sposób opisują zmagania młodych rodziców, którym, wraz z pojawieniem się na świecie dziecka, świat wywraca się do góry nogami.

…Szanujcie tę książkę. Zawiera ona opis pierwszego roku tego, co ułoży Wam się w wieloletni »baby blues«. Trudno będzie jednak zachować ją w całości. Instynkt podpowie Wam, by chwycić za nożyczki i wyciąć jej fragmenty, a następnie wysłać do przyjaciół i krewnych. W końcu jednak odłożycie nożyczki i zaczniecie wyrywać całe strony, by przyczepić je do lodówki. Ostatecznie zbierzecie wszystkie małe skrawki, które wcześniej wycięliście, i będziecie próbowali posklejać je we własną mniejszą książeczkę...

Baby blues rozśmieszy nawet tych, którzy przygodę z dzieckiem mają jeszcze przed sobą.


Przykładowe plansze:


Eden #18


Wydawca oryginału: Kodansha Ltd.
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 115 x 180 mm
Stron: 280
Cena: 22,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3642-4
Data wydania: listopad 2009

Ostatni tom serii.
Manga science fiction łącząca ze sobą treści sensacyjne, społeczne, polityczne i filozoficzne.
Stworzona przez koloid tajemnicza struktura – „wielka lufa” – jest pod stałą obserwacją i obstawą wojsk federacji. Nie można się do niej zbliżyć. Mimo to Ennoia próbuje przedostać się do koloidu. Ludzie odczuwają coraz większą beznadzieję swojej egzystencji w obliczu rychłej zagłady świata. Czekają na najgorsze, starając się normalnie żyć. Badania naukowców wskazują, że w momencie katastrofy średnia temperatura Ziemi może wzrosnąć nawet o ok. 4 stopnie Celsjusza, co oznacza między innymi zatopienie ogromnych połaci lądu, gwałtowne tajfuny, pożary, silne promieniowanie ultrafioletowe i, co za tym idzie, śmierć milionów ludzi.
Czy misja Ennoii się powiedzie? Czy rzeczywiście dojdzie do zagłady całego świata? Co stanie się z koloidem?...

opis wydawcy


Przykładowe plansze:




[Karol Wiśniewski]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ramirez82 -

Miał już ktoś w rękach Betelgeze? Jest na końcu zapowiedź następnego komiksu w cyklu Sciencie Fiction?

Burps -

dobre pytanie! miał ktoś to gadać!!!
:evil:

demien -

Mam podobne pytanie dotyczące Mistrzów Komiksu :)

vision2001 -

W Mistrzach: Marta Washington a następnie Animalz
Co do serii sci-fi to ma to być komiks: Sky Girl czy coś takiego. Grafika, którą przedstawili jako okładkę tej pozycji przedstawia się fajnie. Nie do końca można porównać to do grafiki jaką tworzy Humberto Ramos, ale w takimi "miękkim" klimacie jest ona stworzona.

ramirez82 -

Sky Doll, czyli to: http://www.amazon.com/Sky-Doll-Vol-Barb ... 0785132368

S-f z marvela...

ramirez82 -

vision2001, a jaka okładka Marthy? http://wrak.pl/okladki/marha_washington_int_a.gif
Ta?

vision2001 -

Prawda - Sky Doll... Moja wina :o) Nie znam tego tytułu, graficznie mi się okładka podoba. Zobaczymy jak będzie prezentowała się całość. No i jak przejrzałem info z wikipedii to rzeczywiście bardziej to pasuje do W.I.T.C.H. niż Ramosa ;)

Co do Marty to nie chcę kłamać. Przyglądałem się jej mniej niż pozycji "Sky Doll". Wydaje mi się, że w przypadku jednej z nich chodzi o http://media.comicmix.com/media/2008/12 ... dell-2.jpg (pamiętam tylko, że była czarna obramówka wokoło grafiki).

Burps -

może być, pewnie nawet kupię :), ale potem to kuż bym chciał Valeriana albo coś Crisse'a

syfon_ -

Na wikipedi sky doll widziałem kawałek cycka i przewijało się słowo "sexual" więc na pewno kupi...
Njee, żartowałem, zapowiada się kupa jak większość wszystkiego.