reklama

Komiks

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #05 (02/2010): Oblężenie Saleucami

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #05 (02/2010): Oblężenie Saleucami

Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Tusz: Dan Parsons
Kolor: Brad Anderson
Okładka: Brad Anderson, Jan Duursema
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2010
Seria: Star Wars Komiks Wydanie Specjalne
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 2080-3389-01
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne to 96-stronicowy kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych Wojen.

Akcja komiksu rozgrywa się w roku -19 chronologii uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wojny klonów toczą się już od trzydziestu sześciu miesięcy i wkraczają w końcową fazę, choć na razie nic nie zwiastuje rychłego końca Republiki. Przeciwnie, to właśnie strona republikańska wydaje się mieć przewagę w walce. Jak jednak pamiętamy, kres wojnom klonów położył zdradziecki rozkaz 66, nakazujący eksterminację Rycerzy Jedi, nie zaś militarne zwycięstwo jednej bądź drugiej strony.

Oblężenie Saleucami, jedna z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, było serią bitew i potyczek między Wielką Armią Republiki a tysiącami specjalnie wyhodowanych klonów Morgukai, walczących po stronie Separatystów. Morgukai byli elitarnym zakonem wojowników rasy Nikto, pochodzącej z planety Kintan. Nienawidzili Jedi, dlatego wykształcili w sobie odporność na próby kontrolowania umysłu i używali broni z cortosisu, materiału odpornego na uderzenie klingą miecza świetlnego.

Głównym bohaterem komiksu jest walczący po stronie Republiki Quinlan Vos, który pojawił się epizodycznie w filmie "Mroczne widmo".

Recenzja

Star Wars Wydanie Specjalne 02/2010, Krzysztof "Lokus" Tymczyński

Galerie

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #05 (02/2010): Oblężenie Saleucami Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #05 (02/2010): Oblężenie Saleucami

Tagi

Star Wars

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-