reklama

Komiks

Star Wars Komiks #21 (5/2010)

Star Wars Komiks #21 (5/2010)

Scenariusz: John Ostrander, Ken Lizl
Rysunki: Jan Duursema, Lucas Marangon
Tusz: Dan Parsons
Kolor: Joe Wayne
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2010
Seria: Star Wars Komiks
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz, Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 48
Cena: 5,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
Nr 5/10

WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Miesięcznik Star Wars Komiks przedstawia zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 5/2010 liczy sobie wyjątkowo więcej stron, aż 56, i znalazły się w nim dwie historie, w tym jedna szczególnie długa, bo aż 40-stronicowa:
JEDI: MACE WINDU
W czasie, gdy rozgrywa się akcja komiksu, Mace Windu ma pięćdziesiąt lat. Ten Mistrz Jedi był Korunem, czyli należał do humanoidalnej rasy Korunnai z planety Haruun Kal. Wielu uważało go za najważniejszego po Yodzie członka Rady Jedi, a jego mądrość i siła obrosły legendą, podobnie jak umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym – Windu cieszył się sławą najlepszego szermierza w zakonie. To on stworzył Vaapad, technikę należącą do najpóźniejszej, siódmej formy walki tą bronią. Trzy miesiące po rozpoczęciu wojen klonów wielu Jedi wciąż ma wątpliwości, czy powinni angażować się w walkę, a jeśli tak – to po której stronie. Mace Windu, który przyjął rangę generała, chce zażegnać spory, grożące rozłamem w obrębie zakonu.
BEZ DOBREGO WYWIADU NIE MA UDANEJ KAMPANII (przed 0)
Dwustronicowy komiksowy żart, który dowodzi postawionej w tytule tezy i pokazuje, jakie niebezpieczeństwa czaiły się w odległych zakątkach galaktyki.
Ponadto w numerze znalazło się wprowadzenie do serii albumów komiksowych Star Wars: Rycerze Starej Republiki, opisujące tło akcji oraz bohaterów i świat tego cyklu.

[opis wydawcy]

Galerie

Star Wars Komiks #21 (5/2010) Star Wars Komiks #21 (5/2010)

Tagi

Star Wars

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-