baner

Komiks

Lucyfer #05: Inferno

Lucyfer #05: Inferno

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Scott Hampton, Chris Weston, James Hodgkins, Warren Pleece, Dean Ormston
Okładka: Christopher Moeller
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2010
Seria: Lucyfer
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 168
Cena: 54,9 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Piąty tom krwawej, pełnej intryg serii o walce byłego władcy piekieł, Lucyfera, pragnącego rządzić wszechświatem niezależnym od Boga.

Lucyfer Gwiazda Zaranna niemal osiągnął swój cel. Powoławszy do istnienia nowe Stworzenie w otchłani poza starym królestwem Pana, dawny władca piekieł zaludnił swą krainę i obronił przed mocami, które próbowały mu ją odebrać. Lecz sukces Lucyfera jest w dużej mierze mirażem, gdyż Gwiazda Zaranna nie odzyskał pełni swych mocy. Żądny zemsty bóg burzy, Susano, wykradł mu dwa pióra z anielskich skrzydeł, a w nich tkwi duża część siły upadłego niebianina. Do czasu, aż je odzyska, Niosący Światło pozostaje niemal bezbronny.

Niestety, ma także dwa zobowiązania, które nie mogą czekać. Po pierwsze, mimo osłabienia, musi stanąć do pojedynku z aniołem zastępów, Amenadielem. Walka ma się odbyć w piekielnej krainie Effrul, obecnie pozostającej pod kontrolą nieba. Po drugie, musi spłacić dług wobec półanioła, Elaine Belloc – nawet gdyby oznaczało to dla niego ostateczne zniszczenie. Bo, jak wszyscy wiedzą, diabeł nigdy nie łamie raz danego słowa.

opis wydawcy

Recenzja

Lucyfer #5: Inferno, Jakub Koisz

Galerie

Lucyfer #05: Inferno Lucyfer #05: Inferno Lucyfer #05: Inferno

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-