baner

Komiks

Drogi Billy

Drogi Billy

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Peter Snejbjerg
Kolor: Bob Steen
Okładka: John Cassaday
Data wydania: Kwiecień 2010
Wydawca oryginału: Dynamite Entertainment
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Stron: 80
Cena: 55 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-61319-15-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Czy moje życie ma zostać po prostu ukradzione? I to przez nich? Jakim prawem? Czy już nie dość krzywd wyrządzili?”

Okrucieństwa drugiej wojny światowej w Azji były wcale nie mniejsze niż w Europie. Japończycy zabijali, palili, gwałcili. W odwecie wojska alianckie zabijały, paliły, gwałciły…

Ale nim doszło do wielkiej kontrofensywy amerykańskiej na Pacyfiku, Europejczycy byli w odwrocie – Japończycy w ekspresowym tempie zajmowali coraz to nowe obszary Azji Południowo-Wschodniej, gromiąc Brytyjczyków, Francuzów i Holendrów.

Tuż przed upadkiem należącego do Brytyjczyków wielkiego miasta Singapur, ucieka z niego grupa białych kobiet. Zostają schwytane przez Japończyków, potem zgwałcone, a w końcu rozstrzelane. Z punktu widzenia historii – jeszcze jedna z wielu milionów zbrodni wojennych. Ale nie z punktu widzenia jedynej ocalałej z rzezi kobiety, pielęgniarki Carrie Sutton. W tym momencie rozpoczyna się dla niej prywatna zemsta na Japończykach, toczona na tle dziejów konfliktu ogólnoświatowego.

Znakomite połączenie opowieści wojennej z thrillerem o seryjnym mordercy, autorstwa sławnego scenarzysty Gartha Ennisa (Kaznodzieja, The Boys) i rysownika Petera Snejbjerga (Light Brigade).
[opis wydawcy]

Tagi

Dear Billy Mucha Comics

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-