Komiks

Wolverine: Wróg Publiczny #1

Wolverine: Wróg Publiczny #1

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: John Romita Jr.
Tusz: Klaus Janson
Kolor: Paul Mounts
Okładka: Klaus Janson
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Wolverine
Rok wydania oryginału: 2006
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Stron: 144
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-61319-21-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wolverine kontra reszta świata.

Logan jedzie do Japonii, by pomóc staremu przyjacielowi w odnalezieniu syna. Gdy doleci na miejsce zostanie zabity (!) po czym wskrzeszony przez Dłoń jako ich agent. Będzie kluczowym elementem w spisku, mający na celu przejęcie władzy nad światem przez połączone siły Dłoni, Hydry i organizacji znanej jako “Świt Białego Światła”.

Gościnnie: Nick Fury, Elektra, Fantastyczna Czwórka, Astonishing X-Men (Kitty Pryde, Emma Frost), Daredevil i wielu innych bohaterów świata Marvela. Nie wszyscy przeżyją spotkanie z naszym bohaterem.

Scenariusz: Mark Millar (Ultimates, Wanted, Kick-Ass, Civil War)
Ilustracje: John Romita, jr. (Przedwieczni, X-Men, Punisher, World War Hulk, Kick-Ass)

Recenzja

Wolverine: Wróg Publiczny #1, Łukasz Chmielewski

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Dawno nie czytałem tak dobrego komiksu. I na pewno nie jest to spowodowane niedosytem komiksu amerykańskiego/superbohaterskiego na polskim rynku. Ta historia po prostu wciąga od pierwszej do ostatniej strony!!!

Oryginalne wydanie "Wolverine: Enemy of the State - Ultimate Collection" składa się z 13 zeszytów wydania amerykańskiego serii Wolverine vol. 3 i są to #20-32. Zostały one napisane przez Marka Millara. Za stronę graficzną wzięli się tutaj John Romita Jr (powiązane ze sobą historie "Enemy of the State" oraz "Agent of S.H.I.E.L.D." - zeszyty #20-31) oraz Kaare Andrews (historia z obozu zagłady: "Prisoner Number Zero" - zeszyt #32).Millar stworzył świetną historię - coś zupełnie innego niż mieliśmy możliwość czytać w Ultimates, Ultimate X-Men czy Authority. Wykorzystał całą gamę bohaterów świata Marvela. Są tu Nick Fury, Kapitan Ameryka, Fantastyczna Czwórka, Elektra, Daredevil no i oczywiście grupa X-Men. Czytając ten komiks przerzuca się stronę po stronie z zapartym tchem i pytaniem: co dalej???John Romita Jr. zasługuje na pochwałę z mojej strony. Kunszt jego rysunku jest na poziomie znacznie wyższym niż zostało to przez niego zaprezentowane w "Przedwiecznych".Nie wtajemniczam w fabułę - zachęcam do lektury. Niezależnie czy to będzie wydanie Muchy czy zupełnie inne. Jest to komiks godny polecenia dla każdego fana universum Marvela a w szczególności fanów X-men.

AndrewK1 -

Zgadzam się w 100 procentach z przedmówcą.Enemy of The State, jest jednym z najlepszych komiksów o Wolverinie jaki można w chwili obecnej dostać. Oprócz miniserii Claremonta i Millera, i Weapon X Windsor-Smith'a jest to komiks który każdy fan Logana powinien mieć w swojej kolekcji.Ja posiadam jeszcze wydanie Wolverine - Enemy of The State: Complete Edition HC, formatu A4. W tym formacie rysunki Romity Jr. robią naprawdę piorunujące wrażenie.