Komiks

Antologia Nemezis
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Oficjalna premiera z koncertem i panelem dyskusyjnym o komiksach odbędzie się w dwóch miejscach. 6 czerwca - Katowice EMPiK - Silesia City Center, 30 maja - Łódź - EMPiK - Manufaktura.


Antologia Komiksu „Nemezis” to 6 komiksów nadesłanych na konkurs na “komiks o bogini Nemezis i jej wysłannikach” ogłoszony przez największe portale o komiksach Aleję Komiksu i Gildię Komiksu oraz kulturalny portal województwa łódzkiego Reymont.pl, którzy obejmują patronat medialny nad tym projektem.

Temat Antologii Komiksu “Nemezis”:
Tematem antologii jest sprawiedliwość, zemsta i przeznaczenie, gdyż te pojęcia charakteryzują starożytną boginię Nemezis. Autorzy komiksów przedstawili rozmaite historie w obrębie powyższego tematu, zarówno współczesne, jak i historyczne, realistyczne ale też science-fiction... Każdy z komiksów charakteryzuje się inną formą (kreską) dostosowaną do przekazywanej treści, dzięki czemu antologia jest różnorodna i może dotrzeć do wielu gustów miłośników Komiksu.

Nasz komiks promuje i wspiera projekt Urzędu Miasta Łodzi – Łódź Europejska Stolica Kultury 2016 - www.lodz2016.com

WSTĘP DO ANTOLOGII NEMEZIS

Komiks w Polsce z roku na rok się rozwija. Powstają rozmaite antologie. To kolejna z nich, o temacie, jakiego jeszcze nie było, a mianowicie o starożytnej bogini Nemezis.

Temat ten przez większość autorów potraktowany został metaforycznie - jak wiadomo bogini Nemezis to bogini sprawiedliwości, zemsty i przeznaczenia i wokół tych trzech elementów koncentruje się sześć komiksów w tej publikacji. Każdy z komiksów różni się nie tylko potraktowaniem tematu, ale też gatunkiem, oraz stylem kreski.

I tak pierwszy z nich to kryminał, opowieśc policjanta o pewnym zdarzeniu, związanym z zemstą... lecz ponieważ to kryminał nie mogę zdradzić nic więcej. Drugi z komiksów z przymróżeniem oka i niezwykłą lekkością opowiada o pewnym stowarzyszeniu, które dba o sprawiedliwość... nawet jeśli to kot jest ofiarą, zemsta staje się koniecznością... Kolejny opowiada historię postapokaliptycznego świata, w którym zapanował wirus, którego ludzie nazwali Nemezis. Czym jest ten wirus? Odpowiedź tkwi w jego nazwie... Kolejny komiks to opowieść realistyczna. Wzruszająca historia chłopca, który próbuje rozwiązać swój konflikt z własnym ojcem...
Kolejny komiks w tej antologii to potraktowanie tematu dosłownie - opowiada o starożytnych bogach - Apollo, Nemezis i Zeus pojawią sie na jego kartach... Ostatni z komiksów to historia prosto z miasta Łodzi, bohater odkrywa swoje przeznaczenie...
Zarówno miłośnik fantastyki, jak i kryminału czy też opowieści realistycznych znajdzie tu coś dla siebie. Miłej lektury.

KOMIKSY W ANTOLOGII

ARMAYA scen. Radek Smektała, rys. Piotr Michalczyk
KOT scen. i rys. Zuzanna Dominiak
NEMEZIS scen. Radek Smektała, rys. Marcin Pietraszewski
TATO scen. Łukasz Bogacz, rys. Grzegorz Niezgoda
CZAS NEMEZIS scen. i rys. Stanisław Skulimowski
JEREMY scen. NemezisEgo, rys. Paweł Jagiełło

[opis wydawcy]

Galerie

Antologia Nemezis Antologia Nemezis Antologia Nemezis

Tagi

Nemezis

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-