reklama

Komiks

Kaczogród #5: Marco Rota

Kaczogród #5: Marco Rota

Scenariusz: Marco Rota
Rysunki: Marco Rota
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2009
Seria: Kaczogród
Wydawca oryginału: Disney
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda, grzbiet
Format: 140 x 210 mm
Stron: 192
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2993-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Seria „Kaczogród” przedstawia wybrane komiksy o Kaczorze Donaldzie, Sknerusie, Myszce Miki i siostrzeńcach, tworzone przez najsłynniejszych rysowników disnejowskich. W kolejnych tomach prezentowane są klasyczne komiksy takich twórców jak: Romano Scarpa, Carl Barks, Vicar czy Don Rosa. „Kaczogród” to kolekcja dla kaczkofanów, wielbicieli doskonałej kreski i przezabawnych scenariuszy.

W V części serii przedstawiamy komiksy Marco Roty – jednego z najznakomitszych następców Carla Barksa (słynny rysownik disnejowskich komiksów) i najzagorzalszym naśladowcą jego stylu rysowania.

„Marco Rota to niezwykle sympatyczny człowiek. Zawsze pełen optymizmu i oddany swojej pracy, którą wykonuje z pedantyczną, maniacką niemal dokładnością. Urodził się chyba z ołówkiem w dłoni. Zaczął rysować w bardzo młodym wieku, choć jako dziecko marzył raczej o karierze inżyniera. Nie zdołał jednak uniknąć przeznaczenia: poznał świat Disneya ni historyjki komiksowe Carla Barksa…”. Tak we wstępie pisze o nim Luca Boschi.

[Egmont]

Rzut okiem

Kaczogród #5: Marco Rota, Karol Wiśniewski

Tagi

Kaczor Donald

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-