reklama

Komiks

Tadeusz Raczkiewicz: Komiksy  Nieznane

Tadeusz Raczkiewicz: Komiksy Nieznane

Scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz
Rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2009
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 160
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-61596-05-9
nakład: 170 egzemplarzy
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Jednym z autorów komiksowych znanych ze "Świata Młodych" jest Tadeusz Raczkiewicz. W gazecie ukazało sie jedenaście serii, z ktorych największą popularność zyskał cykl przygód detektywa kosmicznej agencji wywiadowczej "Nino" - Tajfuna.

Tadeusz Raczkiewicz nie miał szczęścia do wydań albumowych. Album z prygodami Tajfuna miała wydać Krajowa Agencja Wydawnicza, ale na skutek przemian ustrojowych wydawnictwo upadło zanim książeczka się ukazała. Razem z kolejnymi redakcjami wydawnictw pod ziemię zapadły się rówież plansze komiksowe czekające na publikację. W końcu po wielu latach wydawnictwo Mandragora wydało pierwszy album z komiksami Raczkiewicza i zapowiadało kolejne tomy. Niestety to wydawnictwo również zaprzestało działalności.

W tej sytuacji inicjatywę wykazali fani autora. Zaproponowali mu wydanie tomiku z jego komiksami. Autor zgodził się i udostępnił swoje prace. Fani sami je skanowali, czyścili i zmontowali książeczkę. Również sami sfinansowali jej wydrukowanie. Tak powstała antologia "Komiksy nieznane". Wydawnictwo Ongrys wzięło to przedsięwzięcie pod opiekę i zajęło się jego stroną formalną.

Czym są te komiksy nieznane? Jest tu kilka ocalałych plansz z komiksów, których reszta zaginęła w redakcjach. Jest parę niedokończonych projektów - w tym początek piątej części przygód Tajfuna. Jest wreszcie całe mnóstwo wczesnych rysunków autora, z okresu kiedy dopiero uczył się rysować. Większość historyjek jest niekompletna lub niedokończona. Z tego też powodu "zwykły" czytelnik komiksu powinien omijać tę antologię z daleka, zaś fan Tadeusza Raczkiewicza - czym prędzej jej poszukać. Antologia będzie dla niego skarbnicą opowieści, których nie sposób znaleźć w innej postaci.

Warto też dodać, że druk sfinansowali mecenasi antologii a osoby zaangażowane w jej przygotowanie zrobiły to bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Tak więc 100% wpływów ze sprzedaży książeczki wydawnictwo przekaże autorowi!

[Ongrys]


Album wydany zostanie w limitowanym nakładzie 170 numerowanych egzemplarzy. Na 162 stronach antologii czytelnicy znajdą nieznane dotąd szkice i plansze
komiksów historycznych, humorystycznych, przygodowych i science-fiction
(m.in. niepublikowanego dotychczas "Tajfuna"), a także szczegółową notkę biograficzną ich twórcy oraz wywiad z nim. Oprócz tego wydawnictwo jest rzadką okazją do zapoznania się z fragmentami zaginionego w redakcji Świata Młodych "Kawalera de Lagardere", czy z opublikowanym jedynie na łamach prasy lokalnej
"Kontraktem".

Tagi

Komiksy nieznane

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-