Książka

Manga: 1000 lat historii

Manga: 1000 lat historii

Autor: Brigitte Koyama-Richard
Okładka: Mizuki Shigeru, Utagawa Yoshimori, Utagawa Kaniyoshi
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2008
Tytuł oryginału: Mille ans de manga
Rok wydania oryginału: 2007
Wydawca oryginału: Flammarion
Tłumaczenie: Marta Domagalska
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 23x27,5 cm
Stron: 248
Cena: 89 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 978-83-0115-616-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nie sposób nie zauważyć, jaką popularność na całym świecie zdobywa manga. Czemu zawdzięcza swój sukces? Jak powstało słowo „manga” i co oznacza? Czym japońskie mangi różnią się od komiksów europejskich czy amerykańskich, że aż tak przyciągają uwagę? Jak i kiedy się narodziły?
Odpowiedzi na te pytania należy szukać w kulturze starożytnej Japonii, gdzie dzieła sztuki zawsze były pełne humoru. Historia tej niezwykle żywej formy ekspresji jest owocem długiej tradycji artystycznej. W niniejszej książce manga ukazana została w całym swym bogactwie i różnorodności: od komicznych postaci z malowideł i iluminowanych zwojów emaki z XII wieku do współczesnej formy komiksów Tezuki Osamu – „boga mangi” czy demonów wypełniających powieści Mizukiego Shigeru.
Wyprawa do źródeł mangi pozwala lepiej zrozumieć, czemu ta masowa produkcja – uwielbiana zarówno przez dorosłych jak i dzieci – stanowi tak ważną część japońskiej kultury.
Książka została napisana w sposób inspirujący, przystępny. Prezentuje niespotykany materiał ilustracyjny - 420 niezwykłych, kolorowych i czarno-białych rycin i rysunków, których część nigdy wcześniej nie była pokazywana poza Japonią.
opis wydawcy

Tagi

manga

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-