Komiks

Marzi #2: Hałasy dużych miast

Marzi #2: Hałasy dużych miast

Scenariusz: Marzena Sowa
Rysunki: Sylvain Savoia
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2008
Seria: Marzi
Tytuł oryginału: Tome 3 Rezystor, Tome 4 Le bruit des villes
Wydawca oryginału: Dupuis
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: A5
Stron: 96
Cena: 39
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2524-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom wspomnień Marzeny Sowy, młodej scenarzystki komiksowej, która zadebiutowała na rynku frankofońskim jest opisem wspomnień o Polsce lat 80. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Zbudowany z niepowiązanych ze sobą fabularnie krótkich historii komiks bez natrętnych komentarzy ukazuje minione realia.
„Marzi” czyta się jednym tchem i nie sposób się od tej lektury oderwać. Poszczególne epizody pokazują codzienność Polski z tamtych czasów - strajki, pacyfikacje zakładów pracy, bieda i niepokój o przyszłość. Wśród codziennych zdarzeń szczególnie uwypuklona została niezwykła atmosfera końca lat 80., atmosfera nadziei na zmiany rozbudzonej po niemal dekadzie politycznego marazmu. Pierwszy tom komiksu – „Dzieci i ryby głosu nie mają” spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem zarówno czytelników, jak i krytyków. Z przyjemnością przekazujemy do lektury kolejną jego część.
„Marzi, Hałasy wielkich miast” jest komiksem zarówno dla dorosłych, jak i dla starszych dzieci. Pierwszym uzmysławia, ile się w Polsce zmieniło, drugim opowiada, jak było. Nie pozostawia czytelnika obojętnym, przywołuje wspomnienia, zaciekawia, śmieszy. Komiks powstał z myślą o czytelnikach nieznających realiów PRL i mimo dużych barier społeczno-kulturowych został bardzo ciepło przyjęty również poza granicami Polski. Dowodem jest tegoroczna (2008) nominacja „Marzi” do nagrody na Międzynarodowym Festiwalu w Angoulême we Francji.

[Egmont]

Galerie

Marzi #2: Hałasy dużych miast Marzi #2: Hałasy dużych miast Marzi #2: Hałasy dużych miast

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-