baner

Prasa

Strefa Komiksu #06: Tod Robot
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Z chrzęstem metalowych wsporników miażdżących pozostałości białkowej cywilizacji, z syczeniem hydraulicznych podsystemów i jazgotem wirujących tytanowych przekładni, nadchodzi "TOD ROBOT" - ISTOTA stworzona na obraz i podobieństwo swojego białkowego pierwowzoru, przewyższająca go pod każdym nieomal względem, lecz jednocześnie obdarzona jego licznymi wadami. Następca człowieka dumnie bujający się na wyższym szczeblu ewolucyjnej drabiny istot rozumnych.

Autorzy komiksu: Łukasz “Boruf” Borowiecki i Jakub “Jonasz 3004” Słowik, wyciągnęli go z niebytu i wrzucili w naszą współczesność, by zderzył się z uniwersalnymi wartościami naszej cywilizacji i zmierzył z egzystencjalnymi pytaniami dręczącymi wyalienowanego, neurotycznego i nieco zakompleksionego człowieka.

Czy ten obdarzony inteligencją krzemową nadbiałkownik zapobiegnie globalnym kataklizmom, do których tak zwana “inteligencja” białkowa doprowadziła w ciągu zaledwie 200 lat ery przemysłowej?

Czy możliwa jest miłość międzypierwiastkowa, pomiędzy życiem opartym na węglu, a życiem zbudowanym na żelazie i krzemie?

Ile dla robota wart jest seks (w złotówkach, ewentualnie w euro).

Czy robot potrzebuje Boga?

Czy Bóg potrzebuje robota?

Czy Tod Robot miałby coś do zaoferowania Mefistofelesowi?

Czy Tod Robot zaneguje aksjomat Salomona i zbuduje nam autostrady?

Czy ekoterroryści mu na to pozwolą?

Czy Tod Robot odnajdzie kres liczby pi?

Czy za miliard lat przyszli archeolodzy zadadzą sobie pytanie: Co było pierwsze, Tod Robot czy człowiek?


Na te i na wiele innych pytań autorzy komiksu próbują znaleźć odpowiedź, a przecież nawet dziecko wie, że historia nauki i cywilizacji, to nie historia odpowiedzi, ale historia mądrych pytań.

Zapraszamy do lektury komiksu. Oto skład autorów, których prace znajdą się w albumie: Maria Tyszko, Natalia Nieścior, Anastazja Biszkopt, Zygmunt Similak, Wiesław Lipecki, Nikodem Cabała, Patryk Cabała, Hubert Ronek, Artur Chochowski, Maciej Łoś, Ryszard Dąbrowski, Marek Rudowski, Jarosław Zieliński, Paweł Sambor, Janusz Kuklewicz, Paweł Gierczak, Mariusz Zawadzki, Adam Święcki, Rafał Bąkowicz, Tomasz Mering, Jacek Brodnicki, Przemysław Ochnia, Dariusz Szubryt, Bartek Żołyński, Łukasz Borowiecki, Robert Zaręba.

Komiks trafi do dystrybucji pod koniec czerwca.
Album jest szóstą (a trzecią w tym roku) pozycją ze "Strefy Komiksu".

Strefa Komiksu

Tagi

Strefa Komiksu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-