reklama

Komiks

Konrad i Paul #1: Big Dick

Konrad i Paul #1: Big Dick

Scenariusz: Ralf Koenig
Rysunki: Ralf Koenig
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2008
Seria: Konrad i Paul
Wydawca oryginału: Carlsen Comics
Tłumaczenie: Przemysław Wnuk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, kolorowa
Stron: 96
Cena: 30 zł
Wydawnictwo: Abiekt.pl
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Konrad i Paul pojawili się po raz pierwszy w 1990 roku w czasopiśmie Magnus, są razem już od ponad 15 lat, a kroniki ich gejowskiego dnia codziennego zapełniły już niejedną książkę. Oto zbiór najwcześniejszych odcinków.

Komiks Konrad i Paul będzie pierwszym na polskim rynku wydawniczym komiksem gejowskim, czy jak nazywa go Autor "pedalskim". Komiks tego rodzaju w Polsce nigdy nie był brany pod uwagę przez wydawnictwa - co dziwi biorąc pod uwagę olbrzymią popularność takich wydawnictw na Zachodzie, a jednocześnie jest zrozumiałe patrząc na otaczającą nas rzeczywistość. W naszym - debiutującym - wydawnictwie chcielibyśmy publikować właśnie literaturę, która - z różnych przyczyn - jest w Polsce nieobecna.

"Ralf König identyfikuje się ze społecznością gejów, której towarzyszy ze swoimi rysunkami. Ukazuje ich upodobania erotyczne, fiksacje seksualne i ludzkie rozczarowania, strach przed starością i samotnością. Nie pozuje na guru emancypacji, jak filmowiec, Rosa von Praunheim: König dopisuje puenty do gejowskiego życia."
- Die Zeit

Galerie

Konrad i Paul #1: Big Dick Konrad i Paul #1: Big Dick Konrad i Paul #1: Big Dick Konrad i Paul #1: Big Dick

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-