reklama baner reklama
baner

Komiks

Dni pośród nocy

Dni pośród nocy

Scenariusz: Neil Gaiman, Matt Wagner
Rysunki: Dave McKean, Richard Piers Rayner, Mike Hoffman, Mike Mignola, Steve Bisette, Teddy Kristiansen
Tusz: Kim DeMulder, Dave McKean, Mike Mignola, John Totleben
Kolor: Tatjana Wood, Dave McKean, Daniel Vozzo
Okładka: Dave McKean
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2008
Seria: Obrazy Grozy
Tytuł oryginału: Swamp Thing Annual #5, Hellbplazer #27, Sandman Midnight Theatre; wydanie zbiorcze: Midnight Days
Rok wydania oryginału: 1989, 1995, 1999
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 17 x 26 cm
Stron: 160
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Zawartość komiksu: zbiór opowieści - Sandman: Teatr Nocy, Przytul mnie, Bracia, Drzewa jak bogowie, Jack w zieleni.

Mistrz grozy i suspensu Neil Gaiman przedstawia pięć nigdy niepublikowanych w Polsce historii z początków jego kariery, w tym na nowo zilustrowaną, premierową opowieść o Potworze z Bagien. Komiksy te, niektóre lekkie i rozrywkowe, inne nastrojowe, doskonale ukazują wszechstronność tego popularnego autora.

W Sandman: Teatr Nocy Sandman ze Złotej Ery bada odwieczną tajemnicę - i, jeden jedyny raz, staje oko w oko ze swym imiennikiem, Snem z Nieskończonych.

W Przytul mnie odziany w płaszcz mag John Constantine musi zmierzyć się z duchem, któremu doskwiera jakże współczesna samotność.

W Bracia dalsza rodzina Potwora z Bagien spotyka niezwykłego przybysza z epoki Dzieci Kwiatów - i zdecydowanie niezachwycony rząd Stanów Zjednoczowych.

W Drzewa jak bogowiena wpół obłąkany człowiek-roślina zgłębia tajemnicę istnienia.

A w nigdy dotąd niepublikowanym Jack w zieleni Potwór z Bagien z dawnych czasów poznaje grozę świata - zarówno wielkiego, jak i małego.

W ciągu kilkunastoletniej kariery pisarskiej Neil Gaiman zyskał sobie renomę jednego z najważniejszych twórców współczesnego komiksu i uznanego autora bestsellerów. Jako twórca i autor Sandmana zdobył wszystkie ważne nagrody komiksowe, a także, w 1991 roku, World Fantasy Award dla najlepszego opowiadania (dzięki czemu dziewiętnasty numer Sandmana został pierwszym komiksem w historii uhonorowanym nagrodą literacką). Jego zbiór opowiadań Angels And Visitations zdobył nagrodę International Horror Critic Guild. Równie wielkie uznanie zyskały sobie powieści Dobry omen (napisana wspólnie z Terrym Pratchettem), Gwiezdny pył i Nigdziebądź. Gaiman wydał też kolejny zbiór opowiadań, Dym i lustra i napisał angielskojęzyczny scenariusz hitowego japońskiego filmu animowanego Księżniczka Mononoke.

[Egmont Polska]

Album zawiera pięć dotąd niepublikowanych w Polsce krótkich utworów niezwykle popularnego pisarza i scenarzysty komiksowego Neila Gaimana. Wyjątkowej wartości temu wydaniu przydają refleksje i wspomnienia z początkowych lat twórczości, którymi autor dzieli się z czytelnikiem na początku każdego epizodu. Gaiman ujawnia źródła swych inspiracji, opowiada, jak uczył się pisać scenariusze komiksowe, jak układała się jego współpraca z wydawcami. Opowieści zamieszczone
w zbiorze wykorzystują wątki i postaci z całego uniwersum komiksowego.
W „Sandmanie: teatrze nocy” Sandman ze Złotej Ery bada odwieczną tajemnicę – i, jeden jedyny raz, staje oko w oko ze swym imiennikiem, Snem z Nieskończonych.
W „Przytul mnie” odziany w płaszcz mag John Constantine musi zmierzyć się z duchem, któremu doskwiera jakże znana współczesnym samotność.
W „Braciach” dalsza rodzina Potwora z Bagien spotyka niezwykłego przybysza z epoki dzieci kwiatów – i zdecydowanie niezachwycony rząd Stanów Zjednoczowych.
W „Drzewach jak bogach” na wpół obłąkany człowiek-roślina zgłębia tajemnicę istnienia.
A „Jacku w zieleni” Potwór z Bagien z dawnych czasów poznaje grozę świata – zarówno wielkiego, jak i małego.
W ciągu ponaddwudziestoletniej kariery pisarskiej Neil Gaiman zyskał sobie renomę jednego z najważniejszych twórców współczesnego komiksu i bestsellerowego pisarza.
Jako autor „Sandmana” zdobył wszystkie ważne nagrody komiksowe, a także, w 1991 roku, World Fantasy Award dla najlepszego opowiadania (dzięki czemu dziewiętnasty numer „Sandmana” został pierwszym komiksem w historii uhonorowanym nagrodą literacką). Jego zbiór opowiadań „Angels And Visitations” zdobył nagrodę International Horror Critic Guild. Równie wielkie uznanie zyskały powieści „Dobry omen” (napisana wspólnie z Terrym Pratchettem), „Gwiezdny pył”
i „Nigdziebądź”.
Gaiman wydał też zbiór opowiadań, „Dym i lustra” i napisał angielskojęzyczny scenariusz hitowego japońskiego filmu animowanego „Księżniczka Mononoke”.

[Egmont]

Tagi

Obrazy Grozy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-