baner Waneko

Komiks

Pan Blaki

Pan Blaki

Scenariusz: Karol Konwerski
Rysunki: Mateusz Skutnik
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2007
Seria: Blaki
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 64
Cena: 27 zł
Wydawnictwo: Znak
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Granie w totka, wizyta w urzędzie i u lekarza, branie kredytu, parzenie herbaty, zakupy... Czynności tak powszechne, że aż banalne. Jednak, gdy im się przyjrzeć, okazują się świetnym punktem wyjścia rozważań o sprawach najważniejszych. Tym są właśnie dla pana Blakiego, który uwikłany w prozę życia nieustannie próbuje dociec prawdziwej natury rzeczy. Z jego refleksji i spostrzeżeń wyłania się subtelne przesłanie, bardzo adekwatne do dzisiejszych, pędzących na oślep, czasów – »idź, bądź uważny«. Może świat stanie się ciekawszy, a ty odrobinę lepszy?”
Szymon Holcman

Karol Konwerski i Mateusz Skutnik w 2005 roku wydali album Blaki, którego bohaterem był – jak sami mówią – „niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach”. „Blaki myśli dla samej przyjemności myślenia – twierdzą jego twórcy. – A komiksy z jego udziałem czytać można dla samej przyjemności czytania”.

Inspiracją dla – drugiej w dorobku autorów – graficznej powiastki filozoficznej były tym razem Mini-wykłady o maxi-sprawach Leszka Kołakowskiego.

[Społeczny Instytut Wydawniczy Znak]

Rzut okiem

Pan Blaki, Karol Wiśniewski

Galerie

Pan Blaki Pan Blaki

Tagi

Blaki

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-