baner Waneko

Książka

Tytus zlustrowany

Tytus zlustrowany

Autor: Henryk Jerzy Chmielewski
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2007
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: miękka
Format: 14 x 20,5 cm
Stron: 512
Cena: 38 zł
Wydawnictwo: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
"Wielu z nas wychowało się na „Tytusach” i teraz wychowuje na Nich własne dzieci. A Tytusowi stuknie w tym roku 50 lat!!!
Z tej niecodziennej okazji Henryk Jerzy Chmielewski – niezrównany Papcio Chmiel - pokusił się o opisanie swego życia i perypetii związanych z tworzeniem Tytusa, Romka i A’Tomka od 1947 aż do 2006 roku. Autobiografia jest bogata ilustrowana osobistymi zdjęciami autora i unikatowymi humorystycznymi rysunkami.
Papcio przywołuje wspomnienia i maluje słowem obrazy, które należy z pewnością ocalić od zapomnienia: począwszy od gruzów wyzwolonej stolicy i trudnego lecz barwnego życia powojennych studentów i młodych „ludzi pracy”, przez PRL-owskie realia i zawiłości aż po dzień dzisiejszy, gdy jak to sam mówi „zaczął współpracować z kapitalistami”. Wszystko okraszone dużą dawką humoru i filozoficznych uwag autora o świecie."

Wydanie książki jest działalnością NON PROFIT. Jest jedną z form osiągania celu Festiwalu "Zero Nudy" – obcowania dzieci ze sztuką, którą pamiętają jeszcze ich rodzice, a niepopularyzowaną obecnie przez media. Środki uzyskane ze sprzedaży książki wesprą więc organizację 3. Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zero Nudy”.
Książka dystrybuowana jest przez autorską stronę Papcia Chmiela: www.tytusromekiatomek.pl. Dodatkowo każdy miłośnik twórczości Papcia odkryje na niej źródło skarbów (teksty, historyczne już rysunki i zdjęcia). Cena: w księgarniach 38 zł, poprzez stronę internetową - 30 (plus koszta wysyłki).

Recenzja

Tytus zlustrowany, Karol Wiśniewski

Tagi

Tytus zlustrowany

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

syla -

przymierzam sie do kupienia wszystkich części,mam nadzieje ze w końcu mi sie uda ;)