Komiks

Alveum

Alveum

Scenariusz: Wojciech Stefaniec
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2007
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 175x250 mm
Stron: 32
Cena: 18 zł
Wydawnictwo: Timof i Cisi Wspólnicy
Komiks na motywach opowiadania Radosława Poniewierzy
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Już od starożytności woda stanowiła jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia. Podczas kąpieli w łaźniach snuto intrygi i poważne rozważania. Dlatego też po dziś dzień, w tej chwili odprężenia jaką stanowi kąpiel, odwołujemy się naszych myśli i snujemy opowieści o ludzkim życiu. Myśli płyną swoim własnym torem zgodnie z nieuchwytnym prądem.
„Historia ta narodziła się w takich właśnie oparach, dawno, dawno temu. Świat wyglądał wtedy jeszcze inaczej, a siła, namiętności, nadzieje i tęsknoty dziś już przytępione i otoczone sztywnymi ramami kierowały się w zupełnie inne, wykrzywione obszary. O czym mówi ten wyjątek z dawnych dziejów? O przeszłości, jednej z wielu, ani lepszej, ani gorszej, ani mniej, ani bardziej krwawej niż tysiące innych. Zapewne dla niektórych będzie opowieścią z pogranicza horroru, dla innych dreszczowcem, a w oczach innych nie będzie posiadała żadnej wartości, czy też stylu. Osąd należy do Ciebie...” tak pisze o komiksie (historii) Radosław Poniewierzy – autor opowiadania, które stało się kanwą tej opowieści.
Formę komiksu nadał tej historii Wojciech Stefanie, który użył w tym celu stylu nawiązującego do najlepszych dokonań McKeana i Sienkiewicza oraz impresjonistów Maneta i Boznańskiej. W komiksie tym horror i nostalgia wymieszały się tworząc jedność. [timof i cisi wspólnicy]

Galerie

Alveum Alveum Alveum

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-