baner

Komiks

O zmroku

O zmroku

Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunki: Tadeusz Baranowski
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2005
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 52
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Szlurp i Burp powracają! O zmroku powoli wyłaniają się z mroku. Umyli i naostrzyli zęby i wypatrują potencjalnych ofiar (chętnie młodych i miłych z wyglądu dziewcząt). Nie wiedzą jednak, że nim zanurzą kły w ciepłych szyjach przyjdzie im spotkać się o wiele mniej kulturalnymi niż oni sami postaciami. Z okropnymi zombi, z upartym aczkolwiek lekko ustraszonym łowcą wampirów – Zdzichem Kołkiem, z doktorem Frankiem Sztajnem, którego głowa pełna jest szalonych pomysłów, z groźnym psychopatą wyposażonym w elektryczna piłę oraz z wieloma innymi indywiduami.
Przede wszystkim jednak przyjdzie im się zmierzyć z przerażającą – nawet dla ich - komisją śledczą i galopującą lustracją!!! Czy znajdą się świadkowie ich wampirzej przeszłości i czy ktoś ma teczkę na Szlurpa i Burpa? Odpowiedzi na te i inne pytania w albumie „O zmroku” Czytać tylko uzbrojonym po żeby! A raczej ząbki. Czosnku.

„O zmroku” to komiks narysowany przed piętnastoma laty przez Tadeusza Baranowskiego do scenariusza Jeana Dufaux (m.in. Skarga utraconych ziem, ilustracje Grzegorz Rosiński, Drapieżcy, ilustracje: Marini). W końcu doczekał się on pierwszej albumowej edycji – dotychczas istniał tylko w oddzielnych odcinkach. Rysownik napisał do niej zupełnie nowy tekst, pełen charakterystycznego dla niego poczucia humoru. W efekcie czytelnik otrzymuje album pełen bardzo aktualnych, dowcipnych i pikantnych aluzji do Polskiej rzeczywistości A.D. 2005.

[Kultura Gniewu]

Recenzja

O zmroku, Yaqza

Galerie

O zmroku O zmroku O zmroku O zmroku

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-