reklama

Komiks

Likwidator & Zielona Gwardia

Likwidator & Zielona Gwardia

Scenariusz: Ryszard Dąbrowski
Rysunki: Ryszard Dąbrowski
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2005
Seria: Likwidator
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 80
Cena: 17,90 zł
Wydawnictwo: Zin Zin Press
WASZA OCENA
10.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
10 /10
Zagłosuj!
"Likwidator & zielona gwardia" To dalszy ciąg popularnego i wzbudzającego wiele kontrowersji cyklu o postaci, która działa w sposób skrajnie radykalny, a znana jest m. in. z wcześniejszych wydań albumowych oraz z magazynów „Produkt” i „AQQ”.

...Likwidator jest prawdziwym polskim superbohaterem. Ukształtowanym na wzór i podobieństwo amerykańskich superheroes, przepuszczonym przez poczucie dystansu, ironię i brak złudzeń - cechy charakterystyczne dla Polaka żyjącego w Polsce i niesłuchającego Radia Maryja...” - pisze w posłowiu do komiksu dr Jerzy Szyłak, teoretyk literatury zajmujący się komiksem.

Legendarny polski superbohater znów staje do walki z nieczystymi siłami polityki, tym razem współdziałając z młodymi ekologami-anarchistami. Ci widząc upadek kraju proszą Likwidatora o pomoc. Walka jest okrutna i krwawa, obfituje w zwycięstwa i klęski. Autor nie szczędzi czytelnikowi emocji wplatając w fabułę komiksu autentyczne postaci z naszego życia: premiera Killera, prezesa Szmalcerowicza, posłów Ceppera i Biertycha, biznesmenów Kupczyka, Smolarza i Bucowatego, redaktora Wichnika oraz samego prymasa. Dąbrowski daje tu swoistą wykładnie swojego rozumienia spraw dziejących się wokół nas, a jego bohater ucieleśnia z pewnością emocje wielu mieszkańców kraju nad Wisłą (Wartą, Odrą i Bugiem).

[Zin Zin Press]

Galerie

Likwidator & Zielona Gwardia Likwidator & Zielona Gwardia

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-