baner

Komiks

Queen & Country - Za Królową  i Ojczyznę #01: Spalona ziemia

Queen & Country - Za Królową i Ojczyznę #01: Spalona ziemia

Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki: Steve Rolston, Stan Sakai
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2005
Seria: Queen & Country - Za Królową i Ojczyznę
Tytuł oryginału: Queen & Country: Volume 1 - Operation Broken Ground
Rok wydania oryginału: 2005
Wydawca oryginału: Oni Press
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 25,90 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
8 /10
Zagłosuj!
Seria, do której scenariusz napisał Greg Rucka znakomicie łączy thriller polityczny z sensacją najwyższej próby. Oto, jak naprawdę wygląda pełne stresu życie agentów wywiadu JKM. Oni nie pijają wstrząśniętego Martini z wódką ani nie chadzają na bale. Mają jeden cel: zabić i nie zostać zabitym. Rysunki wykonał Steve Rolston, młody niezależny artysta (współpracował z Warrenem Ellisem nad miniserią „Mek” oraz opublikował autorski komiks „One Bad Day”).

„Queen & Country”, wydawane w USA przez Oni Press, uznawane jest za jeden z oryginalniejszych komiksów niezależnych na amerykańskim rynku. Seria została uhonorowana Nagrodą Eisnera, a internetowy serwis The Ninth Art okrzyknął ją wydarzeniem 2004 roku. Po publikacjach w Hiszpanii, Francji i Niemczech, przyszedł wreszcie czas na Polskę.
Pierwszy tom nosi tytuł „Spalona ziemia”. Operacja, opatrzona tym kryptonimem, zakończyła się sukcesem – brytyjska agentka Ogar Dwa wypełniła zadanie w Kosowie. Ale Służby Specjalne Jej Królewskiej Mości nie przypuszczały, że to dopiero początek międzynarodowej afery politycznej…
Specjalnie do tego tomu, Stan Sakai (autor Usagiego Yojimbo) napisał krótką historię, której akcja dzieje się w świecie „Queen & Country”.

Marni pisarze, tacy jak Tom Clancy i jemu podobni, radzą sobie z tym światem szpiegów i technopornografii w ten sposób, że szowinistycznie ubierają inne narodowości w szatki Imperium Zła, dzięki czemu mogą rozgrywać te same proste gierki. Greg Rucka nie jest marnym pisarzem. Jako autor, potrafi się odnaleźć w złożonych kwestiach politycznych, moralnych i emocjonalnych.

Ze wstępu Warrena Ellisa do tomu „Spalona ziemia”

[Paweł Nurzyński - Taurus Media]

Recenzja

Queen & Country #1: Spalona ziemia, Karol Wiśniewski, Maciej Kowalski

Galerie

Queen & Country - Za Królową  i Ojczyznę #01: Spalona ziemia Queen & Country - Za Królową  i Ojczyznę #01: Spalona ziemia

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-