baner

Komiks

Largo Winch. Granica nocy. ZŁoty centyl

Largo Winch. Granica nocy. ZŁoty centyl

Scenariusz: Éric Giacometti, Philippe Francq
Rysunki: Philippe Francq
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2024
Seria: Largo Winch
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 104
Cena: 85,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-970731-2-8
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Largo Winch ze zdumieniem dowiaduje się, że jedna ze spółek zależnych zatrudnia dzieci w kopalni cyny w Indonezji. Odkrycie zachęca miliardera do skierowania Koncernu W ku bardziej etycznej i ekologicznej gospodarce, ku przemysłowi kosmicznemu. Świat ekonomii się zmienia. Miliarder poznaje Jaroda i Demetrię Manskindów, młodych i błyskotliwych przedsiębiorców, którzy kpią z niego w mediach. Spotkanie z nimi to preludium do poważnych problemów, w tym lotu kosmicznego. A w cieniu działają zabójcy o nieznanych motywacjach.

Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie.

Za historię odpowiada tandem: Philippe Francq, którego kunszt graficzny zapiera dech w piersiach bardziej niż kiedykolwiek oraz Éric Giacometti, który genialnie podjął wyzwanie, przejmując pisanie scenariusza.

Niniejszy tom zawiera albumy 23 i 24 serii: "Granica nocy" oraz "Złoty centyl" tworzące jedną zamkniętą opowieść. Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe.

Postać Largo Wincha stworzył Jeana Van Hamme, twórca "Thorgala".

Galerie

Largo Winch. Granica nocy. ZŁoty centyl Largo Winch. Granica nocy. ZŁoty centyl Largo Winch. Granica nocy. ZŁoty centyl

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-