baner

Komiks

Orki i gobliny #03: Gri'im

Orki i gobliny #03: Gri'im

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Stéphane Créty
Wydanie: I
Data wydania: 20 Marzec 2024
Seria: Orki i gobliny, Świat Akwilonu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 64
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328170353
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
„Orki i gobliny” to seria rozgrywająca się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” i „Magowie” jest umieszczona w krainie Arranii.
Ork Gri’im to doświadczony wojownik, który powraca do rodzinnej Krainy Lodów, aby rozliczyć się z przeszłością. Jednocześnie w tej samej okolicy pojawia się wielka wyprawa poszukiwaczy złóż naturalnych. Ludzie sądzą, że po zakończeniu ogólnoświatowej wojny z ghulami na dalekiej północy jest już bezpiecznie i będą mogli spokojnie prowadzić wydobycie. Nie wiedzą, że potężne czary użyte podczas wojny uwolniły grozę sprzed tysiącleci. Także Gri’im mimowolnie znajdzie się w samym centrum strasznych wydarzeń...

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

Galerie

Orki i gobliny #03: Gri'im Orki i gobliny #03: Gri'im Orki i gobliny #03: Gri'im

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-