baner

Komiks

Batman. Ziemia niczyja #02: Wstrząsy wtórne

Batman. Ziemia niczyja #02: Wstrząsy wtórne

Scenariusz: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant
Rysunki: Mark Buckingham, Norm Breyfogle, Jim Aparo
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2024
Seria: Batman. Ziemia niczyja, Batman
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 420
Cena: 179,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328165335
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom siedmiotomowej sagi o upadku Gotham. „Batman: Ziemia Niczyja” to jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.
Gotham legło w gruzach po jednym z największych trzęsień ziemi, jakie kiedykolwiek nawiedziło Wschodnie Wybrzeże. Kataklizm doprowadził do niezliczonej liczby ofiar i zniszczeń, których koszty szacowane są na miliardy dolarów. Batman, Robin i Nightwing wyruszają szukać ocalałych wśród gruzów, walcząc jednocześnie ze starymi wrogami, takimi jak Clayface, Mister Freeze, Szalony Kapelusznik i inni złoczyńcy grasujący po zniszczonym Gotham. Może się jednak okazać, że Mroczny Rycerz i jego partnerzy to za mało, gdy normy społeczne zaczynają się chwiać, a mieszkańcy Gotham uciekają ze zniszczonego miasta. Czy nawet pełne wsparcie komisarza Gordona i policji wystarczy, by odbudować zniszczone miasto? A może nie ma już dla niego ratunku?

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Mark Buckingham, Norm Breyfogle, Jim Aparo i inni. W tomie „Batman: Ziemia Niczyja – Wstrząsy wtórne” umieszczono wszystkie epizody będące bezpośrednią kontynuacją albumu „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm”.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #722, #724-726, „Batman” #555-559, „Batman: Shadow of the Bat” #75-79, „Robin” #54 oraz „The Batman Chronicles” #14.

Galerie

Batman. Ziemia niczyja #02: Wstrząsy wtórne Batman. Ziemia niczyja #02: Wstrząsy wtórne Batman. Ziemia niczyja #02: Wstrząsy wtórne

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-