baner

Komiks

Krasnoludy #05: Tiss z Bractwa Tarczy

Krasnoludy #05: Tiss z Bractwa Tarczy

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Nicolas Demare
Wydanie: I
Data wydania: 31 Styczeń 2024
Seria: Krasnoludy, Świat Akwilonu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166639
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
W świecie Akwilonu krasnoludy są jedną z najpotężniejszych ras, ale zdają sobie sprawę, że jeśli okażą choćby odrobinę słabości, ulegną krwiożerczym ogrom i orkom albo zachłannym ludziom...
Tiss jest córką znakomitego wojownika, kapitana straży Bractwa Tarczy. W jej rodzinnym mieście nigdy nie przyjmowano kobiet do wojska, jednak dziewczyna postanawia przełamać tę odwieczną tradycję. Czy uda się jej spełnić marzenia o karierze w armii? Czy będzie w stanie dorównać chłopakom w trakcie wyczerpującego szkolenia i późniejszych walk ze straszliwymi wrogami? Oto opowieść o kobiecie, która przeszła do krasnoludzkiej legendy.
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu – francuski grafik Nicolas Demare („Merlin – La quête de l’épée”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.

Galerie

Krasnoludy #05: Tiss z Bractwa Tarczy Krasnoludy #05: Tiss z Bractwa Tarczy Krasnoludy #05: Tiss z Bractwa Tarczy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-