baner

Komiks

Deadly Class #12: Czułe pożegnanie cz. 2

Deadly Class #12: Czułe pożegnanie cz. 2

Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Wesley Craig
Kolor: Lee Loughridge
Wydanie: I
Data wydania: 29 Listopad 2023
Seria: Deadly Class
Tłumaczenie: Paweł Bulski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 144
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8230-508-1
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Nie ma nic piękniejszego niż całkowite oderwanie się od świata u boku ukochanej osoby, do tego w miejscu, w którym hałas, chciwość i nienawiść można zastąpić spokojnym, prostym życiem. Tylko czy takie miejsce naprawdę istnieje? A nawet jeśli, to jak to możliwe, że dyszące żądzą mordu potwory jeszcze go nie unicestwiły? Tego dowiemy się na ostatniej prostej z wyrzutkami Pokolenia X w chwili, gdy wszystkie przewidywania spełniają się na ich oczach.

Album zawiera zeszyty Deadly Class #53-56.

CIEKAWOSTKI: komiks został zaadaptowany do formy serialu telewizyjnego. Można go oglądać na HBO GO pt. "Szkoła zabójców".

Galerie

Deadly Class #12: Czułe pożegnanie cz. 2 Deadly Class #12: Czułe pożegnanie cz. 2 Deadly Class #12: Czułe pożegnanie cz. 2

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

DEAD(LY) ENDWięc tak – w końcu mamy koniec. Rozpisał się w tej serii Remender, oj rozpisał, bo on zazwyczaj dość krótko i konkretnie, a tu proszę, dwanaście tomów, łącznie 56 zeszytów, sporo tego. Ale najwyraźniej dobrze mu się to pisało i to czuć. Z drugiej strony, seria już nieco straciła pazur, więc fajnie, że tego finału nie przeciągał nam jakoś za bardzo. No a ów finał – w środku którego jesteśmy, bo to druga jego część przecież – to kawał dobrego komiksu, fajne podsumowanie i w sumie żal, że jednak koniec, że już nie będzie tych bohaterów i tego świata. Ale zawsze można zacząć od początku.Jeśli chodzi o treść, wydawca wiele nie zdradza, to i ja się dostosuję.

Więc tak: Marcus znalazł swoją bezpieczną przystań, ostoję i w ogóle. Żyje sobie spokojnie, wszystko jakoś się układa i wtedy pojawia się szansa i… No właśnie, co z tego wyniknie? Przeszłość go dorwie? A może jednak uda się obronić to, co ważne?No to koniec. Fajnie było, się skończyło i liczę, że coś Remendera z tych lepszych jego prac zastąpi tę serię. Bo jednak luka zostanie, zostanie teraz jakiś taki żal, że więcej nie ma. Ale i satysfakcja, że już koniec. Bo wiadomo, od pewnego czasu poziom serii nieco spadł i wiadomym było, że już za długo nie ma co tego ciągnąć. Tym bardziej doceniam, że Remender w finale dał radę i nie zawiódł, a poziom wrócił na wyższy poziom. I godnie się to wszystko dopełniło, fajnie też wchodząc nieco w taką meta estetykę.Ten wielki finał, rozpisany na dwa tomy, to i godne podsumowanie, godny ciąg dalszy, ale też i rzecz zataczająca swoiste koło – ot spójrzcie choćby tylko na tę okładkę, która jakoś tak kojarzy się mocno z tym, co było na początku, czyli co widzieliśmy na okładce tomu pierwszego. Środek, no za dużo nie chcę tu mówić, bo to już (od dawna zresztą) nie ten etap, żeby za wiele o tym opowiadać. Po prostu dzieje się, leci to wszystko przed siebie, jest dynamiczna, ale wiadomo, Remender znajduje czas na to, by pogadać, poopowiadać i żeby czasem można było dech złapać, a sam finał… No przekonacie się. Jednych zachwyci, innych zawiedzie, dla kolejnych będzie oczywisty, innych może zaskoczyć… Kwestia gustu, mi pasował, tak powinno być i tyle.Więc jeszcze słówko o rysunkach, bo te niezawodnie znakomite są. Cartoonowa kreska, prosta, ale z detalami, z wyrazem, z siłą. Bohaterowie rozpoznawalni są na pierwszy rzut oka, świat świetnie uchwycony – tu sporo robi kolor, barwny, wyrazisty, acz mający w sobie mroku, mocno czerpiący z tego, z czego powinien, czyli estetyki kina lat 80. – dynamika znakomita, kadrowanie bardzo płynne. No jest na co popatrzeć, tak po prostu.No to… Chyba wiadomo. Warto. Jak całą serię. Nie dla każdego to produkt jednak krwawy, wulgarnym brutalny, seks i przemoc, na dodatek na poważnie, z brudem, ale kto lubi klimaty tego typu, będzie zadowolona z całości.