baner

Komiks

Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy #02: Giorgio Cavazzano

Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy #02: Giorgio Cavazzano

Scenariusz: François Corteggiani, Massimo Marconi, Silvano Mezzavilla, Janet Gilbert
Rysunki: Giorgio Cavazzano
Wydanie: I
Data wydania: 6 Grudzień 2023
Seria: Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 16,5x23,0 cm
Stron: 216
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328164222
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Tom drugi serii „Włoski Skarbiec" – nowej kolekcji komiksów stworzonych przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz „Szkicownik" z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artysty. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi powstała dla uczczenia pięćdziesięciolecia jego aktywności w świecie myszy i kaczek. Niniejszy tom ukazuje ewolucję stylu weneckiego mistrza w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzez pięćdziesiąt kamieni milowych w jego dorobku. W większości bohaterem jest wielki mały Miki.
W efekcie spotkania Cavazzana z gwiazdami pełnometrażowych disnejowskich animacji w twórczości artysty pojawił się wówczas także inny gryzoń, Bazyl – mysi detektyw. Był to zarazem okres, w którym Cavazzano zadebiutował w świecie kina w inny sposób: pamiętną historią stanowiącą hołd dla filmu „La Strada” Federica Felliniego.

Galerie

Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy #02: Giorgio Cavazzano Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy #02: Giorgio Cavazzano Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy #02: Giorgio Cavazzano

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-