reklama

Komiks

Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka

Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka

Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Michał Rzecznik
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2024
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210x297 mm
Stron: 72
Cena: 40,00 zł
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja
ISBN: 9788367945004
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwsze wydanie pierwszej takiej publikacji. Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka w formie komiksowej! Autorem adaptacji jest Michał Rzecznik, który postanowił przenieść się do Grodziska Mazowieckiego lat 40. XX wieku, czyli czasów okupacji nazistowskiej. Z mistrzowską precyzją zilustrował wspomnienia Stanisława Rembeka, który II wojnę światową spędził w swoim niewielkim domu na pograniczu Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.


Dziennik okupacyjny to opis codzienności podczas II wojny światowej. To lęk, strach, niepewność, co przyniesie nowy dzień. To ciągłe poszukiwanie źródeł dochodu, niekończące się rozczarowania. Podróże WuKaDką do Warszawy, powroty po kilku dniach. To spotkania w restauracji w centrum Grodziska, zbieranie ziemniaków i czekanie. Czekanie, aż wojna się skończy. Ale wojna nie chce się skończyć, a wszędzie unoszą się plotki.


Michał Rzecznik, autor lub współautor rewelacyjnych Sylwetek i cieni, Żony dyplomaty, Strzałów na Służewcu czy Przygód Powstania Warszawskiego. Dla Stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja w 2020 roku przygotował planszę komiksową o pobycie Marka Edelmana w Grodzisku po upadku powstania warszawskiego w 1944 roku.

Galerie

Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-